Coinbase iflas mı ediyor? Son gelen veriler dikkat çekici!

Coinbase
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Coinbase’in iflas edeceği ile ilgili söylentiler aldı başını gidiyor. Hem de şirketin bu söylentileri yalanlamasına rağmen. Olayın ayrıntılarına ve gerçekte neler olduğuna bakalım.


Coinbase iflas mı ediyor? Son gelen veriler dikkat çekici!

Coinbase, şirketin iflas edeceği ile ilgili söylentileri yalanlıyor. Ayrıca şirket olarak yurt dışında da büyümeye devam ediyor. Buna rağmen iflas söylentileri ısrarla yayılmaya devam ediyor.

Coinbase, Temmuz 2022’de Ortaklık Programını (Affiliate Program) askıya almıştı. Ondan bir ay önce ise şirketin daha gelişmiş ticaret kolu olan Coinbase Pro’yu kapatmıştı. Ancak benzer bir özelliğe sahip “Advanced Trade”i duyurmuştu. Bu iki olay ve ardından USD ile USDC emir defterlerinin birleştirilmesi, Coinbase’in iflas edeceği söylentilerini tetikledi.

Tabii bir de 2022’de finansal performansının da büyük darbe alması var. Hem de 2021’de tüm kripto para piyasası ile birlikte süper bir boğa rallisinden sonra. 2022 ikinci çeyrek raporunda 1.1 milyar dolarlık kritik bir kayıp açıklamıştı. Bu gelirlerinin yüzde 60 düştüğü anlamına geliyor. Bunun başlıca sebebi makro ekonomik etkenler ve kripto para sektörünün içindeki faktörler. Sonuçta Coinbase’de düşük işlem hacmine sebep oldu.

İlgili – Coinbase 2 altcoin açıkladı, biri %52 ralli yaptı

Kripto para topluluğu ise ikiye bölündü. Bir kısmı Coinbase’in iflasın eşiğinde olduğunu iddia ediyor. Coinbase defalarca bu söylentileri yalanladı. Geri kalanlar ise bunun sadece bir FUD (korku ve belirsizlik) yayma olduğunu düşünüyor.

Tabii bu tür iflas söylentilerini bir de kripto sektöründe son dönemde yaşanan iflaslar da tetikliyor. Celsius, Voyager ve Three Arrows Capitals bu yıl iflas eden kripto şirketler. Üçünün de Terraform Labs ve çöken UST ile LUNA coinlere yatırımları vardı.

Brian Armstrong: İflas etme riski yok

Coinbase CEO’su Brian Armstrong ise iflas etme riski taşımadıklarını belirtiyor. Buna rağmen muhtemel bir “kara kuğu etkisi” (beklenmeyen, ihtimal verilmeyen bir durumun ortaya çıkması ile oluşan etki) olarak da adlandırılan bir olay durumunda müşterilerine yasal koruma sağlamak için çalışmalar da yaptıklarını söylüyor.

Brian Armstrong Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Bireysel müşterilerimiz için, bir siyah kuğu olayında bu müşterilere aynı korumaları sunacak şekilde kullanıcı şartlarımızı güncellemek için ek adımlar atıyoruz. Bunları daha önce yapmalıydık, o yüzden bunun için özür dilememe izin ver.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Coinbase iflas mı ediyor? Son gelen veriler dikkat çekici!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.