1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriRipple Haberleri
  3. XRP fiyatı %12 yükselince Ripple ve balinalarda neler oluyor?

XRP fiyatı %12 yükselince Ripple ve balinalarda neler oluyor?

XRP fiyatı %12 yükselince Ripple ve balinalarda neler oluyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatı son 24 saatte yüzde 12’ye yaklaşan bir yükseliş kaydetti. Bu yükselişi fırsat bilen Ripple ve aynı zamanda balinalar bir biriyle XRP transferi yarışına başladı. Neler olduğunun ayrıntılara bakalım.


XRP fiyatı %12 yükselince Ripple ve balinalarda neler oluyor?

Blockchain hareketlerini izleyen Whale Alert hesabına göre, son 14 saat içinde 288 milyon XRP gibi çok yüklü coin transferleri kaydedildi. Bu transferlerin içinde kriptonun dev şirketi Ripple’ın da yaptığı coin aktarımları var. Birkaç transferde yapılan bu coin hareketlerinde taşınan XRP’lerin toplam değerinin ise 142.8 milyon dolar olduğu bildiriliyor.

Ripple ve balinalardan 288 milyon XRP transferi

Whale Alert, yedi büyük XRP transferi kayda aldı. Bunların toplamda taşıdığı XRP miktarı 300 milyon coine yaklaşıyor. En büyük transferi Ripple yaptı. Bu transferin coinleri taşıdığı hedef cüzdan ise bilinmeyen bir adres. Bunun Ripple’ı sahip olduğu bir dış cüzdan olduğu düşünülüyor. RL18-VN adıyla biline bu cüzdanın genelde şirket dışına coin gönderimlerinde kullanıldığı belirtiliyor. Bu cüzdandan borsalara ve şirketin müşterilerine XRP gönderiliyor. Bazen de sadece günlük masrafları karşılamak için XRP satışları yapılıyor.

İlgili – Ripple – SEC davasında XRP fiyatına %8 ralli yaptıran önemli gelişme

Whale Alert (@whale_alert), Twitter üzerinden şöyle diyor:

“100,000,000 XRP (49,160,827 dolar) Ripple’dan bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi.”

Ripple, her ayın ilk günü emanet hesabından 1 milyar XRP’yi serbest bırakıyor. Bunun amacı borsalardaki likiditeyi desteklemek. Ancak daha sonra 700 ya da 800 milyon coin, gelecekte kullanılmak üzere yeniden emanet hesaba kilitleniyor.

Diğer yandan 188 milyon XRP de farklı borsalar arasında balinalar tarafından transfer edildi. Transferin gerçekleştirildiği borsalar arasında Bitstamp, Bittrex, BitGo ve CoinsPh var. XRP son birkaç ayda en popüler kripto paralardan biri. Bundan dolayı yükseliş dönemlerinde balinalar coinleri satış için borsalara gönderiyor.

XRP fiyatı %12 yükselince Ripple ve balinalarda neler oluyor?

İlgili – Cardano (ADA) kurucusundan kripto sektörünü doğuran kriz açıklaması

XRP’de kısa sürede yüzde 12 sıçrama

Öte yandan 4 Kasım’da XRP fiyatı yüzde 12’lik bir sıçrama kaydetti. 0.4549 dolardan 0.5066 dolara yükseldi. Bu yükselişi muhtemelen boğalar tetikledi. Ancak ardından gerilemeye başladı ki yüzde 2.21’lik düşüşten sonra 0.049517 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: