1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Uzmandan önemli Ripple-SEC davası sonucu yorumu

Uzmandan önemli Ripple-SEC davası sonucu yorumu

Uzmandan önemli Ripple-SEC davası sonucu yorumu
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ile SEC arasında iki yıldır devam eden davada önemli bir noktaya gelindi. Davayı yakından takip eden bir avukat ise bu süreçte bundan sonra neler yaşanacağını yorumluyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Uzmandan önemli Ripple-SEC davası sonucu yorumu

Hukuk uzmanı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devan eden dava ile ilgili önemli bir değerlendirmede bulundu. Davaya bakan yargıcın bundan sonra ne yapacağını anlatıyor.

Kripto konusunda uzman avukat James K. Filan, ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres’in şimdi hangi belgelerin özet karardan sonra açıklanacağına karar vereceğini bildiriyor. Bu belgeler karar öncesi kamuyla paylaşılmayacak. Şöyle diyor:

“Şimdi önümüzdeki üç büyük konu var: 1) Özet kararın açıklanması, 2) uzman görüşleri ve 3) uzman raporlarının gizli kalması ile ilgili konu. Özellikle Hinman ve diğer belgeler. Hem SEC hem de Ripple için burada belirleyici belgeler var.”

SEC, Ripple aleyhinde davayı Aralık 2020’de açmıştı. Burada ödemeler şirketinin XRP’yi yasa dışı bir menkul kıymet olarak sattığını iddia ediyor.

İlgili – Balinaların biriktirdiği Ripple (XRP) fiyatının yükselebileceği seviye

Ripple'dan Sec davasına rağmen rekor büyüme!

Ripple son zamanlarda dava ile ilgili bazı zaferler kazandı. Çünkü SEC’in karşı çıkmasına rağmen bazı belgelerin davaya eklenmesi yönünde karar çıkardı mahkemeden. Bu belgeler arasında SEC’in eski finans bölümü başkanı olan William Hinman’in bir konuşması da var. Buna ek olarak bazı iç yazışmalar ve e-postalar da SEC’in karşı çıkmasına rağmen davaya eklendi.

İlgili – Coinbase’in Ripple’ı (XRP) delist etmesi fiyatı nasıl etkiler?

Hinman, 2018 yılında yaptığı bir konuşmada, Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olmadığını söylemişti. Bu açıklama, Ripple için en büyük savunma dayanaklarından biri. Avukat Filan’a göre Hinman belgeleri gizli kalacak. Tabii ona göre Yargıç Torres’in bu tutumu özet karardan sonra değişebilir.

Sonuç olarak tüm bu yaşananlar şunu gösteriyor. Ripple-SEC davası sona çok yaklaştı. Hatta bazı uzmanlar, davanın biteceği tarihi bile açıklıyor.

Bakınız: İşte, Ripple – SEC davasının sonuçlanacağı tarih

Kaynak

Etiketler: