1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Balinaların biriktirdiği Ripple (XRP) fiyatının yükselebileceği seviye

Balinaların biriktirdiği Ripple (XRP) fiyatının yükselebileceği seviye

Balinaların biriktirdiği Ripple (XRP) fiyatının yükselebileceği seviye
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni veriler, balinaların bir süredir Ripple (XRP) biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor. Analizler ise XRP fiyatı için yüzde 50 oranında bir ralli ihtimaline işaret ediyor. İşte, kritik seviyeler ve muhtemel boğa senaryosu.


Balinaların biriktirdiği Ripple (XRP) için kritik seviyeler

Kritik bir destek seviyesinin üzerinde bulunan Ripple (XRP) fiyatı, volatilite eksikliği sergiliyor. Bundan dolayı kısa vadede bu desteğin üzerine ve altına salınımlar yapabilir. Yeni bir yükseliş başlatması için ise alım baskısında artış olması gerekiyor.

XRP fırsat bölgesinde

XRP fiyatı son bir haftada iki defa 0,40 dolar direnç seviyesinin üzerine çıktı. Burada Bitcoin’in de etkisi var. BTC fiyatı şu an iyi pozisyonda ve boğa hareketlere devam edebilir. Bundan dolayı XRP’nin de aşağıdaki en yakın destekleri kırma ihtimalini düşürüyor.

İlgili – Coinbase’in Ripple’ı (XRP) delist etmesi fiyatı nasıl etkiler?

Bundan dolayı yatırımcılar XRP fiyatının yükseliş trendine devam etmesini bekleyebilir. Long pozisyonlar alan yatırımcılar ise 0,448 dolar ve 0,506 dolar engellerine dikkat etmeli. Piyasa yapıcılar ilk hedef olarak bu seviyelerin üzerinde alım stop noktaları oluşturuyor. Yatırımcılar da bu seviyelerde kazanç toplamaya başlayabilir.

Balinaların biriktirdiği Ripple (XRP) fiyatının yükselebileceği seviye

XRP/USDT 1 gün grafiği

Ancak eğer risk almak isteyenler varsa momentum burada kilit önem taşıyor. RSI indikatörü hala 50 seviyesinin üzerinde ve 0,506 dolar seviyesinin test edilmesinden sonra hala aşırı satışı görmedi. Yine de şimdi mini bir düzeltme gelebilir. Bu da alıcılara hızlı bir 0,609 dolar seviyesi öncesi yeni bir birikim olanağı tanıyabilir.

Böyle bir hareket, mevcut 0,4 dolar seviyesinden yüzde 54 oranında yükseliş anlamına gelecek. Şimdilik önündeki ana engeller bu yükselişin hedefi olan noktada.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik 1.300 dolar bölgesine ulaştı: Güncel ETH teknik analizi

Öte yandan 100.000 ile 1 milyon ve 1 milyon ile 10 milyon arasında XRP tokene sahip balina adresleri de 2021 yılından bu yana birikim yapmaya devam ediyor. Bu balinaların sahip olduğu coin sayısı sırasıyla 5 milyardan 6,32 milyara yükseldi.

Balinaların bu birikimi de XRP fiyatına teknik açıdan bir destek sağlıyor.

Kaynak

Etiketler: