1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase’in Ripple’ı (XRP) delist etmesi fiyatı nasıl etkiler?

Coinbase’in Ripple’ı (XRP) delist etmesi fiyatı nasıl etkiler?

Coinbase’in Ripple’ı (XRP) delist etmesi fiyatı nasıl etkiler?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatı son günlerde boğa bir görünüme sahip. Peki, ABD’nin en büyük borsası Coinbase’in XRP’yi delist etmesi fiyatı nasıl etkiler? Ayrıntılara bakalım.


Coinbase’in Ripple’ı (XRP) delist etmesi fiyatı nasıl etkiler?

Coinbase’in, piyasa değerine göre dünyanın en büyük yedinci kripto parası Ripple’ı (XRP) delist etmesi ile ilgili 29 Kasım’da haberler çıktı. Bu haberlere rağmen XRP fiyatı hala boğa görünümünü koruyor.

Bu gelişmelerden sonra XRP fiyatı 0,40 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 2’den fazla değer kazandı. Dahası, haftalık grafik de Ripple’ın yerel tokeni XRP’nin son bir haftada yüzde 7’ye yakın bir ralli yaptığını gösteriyor.

Ralliden sonra XRP kısa bir duraklama yaşadı ve burada satış baskısı gördü. Burası aynı zamanda yatırımcıların kazanç topladığı bölge oldu. Söz konusu satış sırasında XRP fiyatı bir dünde 800 milyon dolarlık değer kaybetti.

İlgili – Ripple – SEC davasında önemli olay ve XRP’nin kırabileceği kilit seviyeler

Coinbase’in Ripple’ı (XRP) delist etmesi fiyatı nasıl etkiler?

XRP yedi günlük grafik Kaynak: Finbold

Coinbase cüzdan XRP desteğini geri çekti

Son bir haftada XRP genel olarak yeşil bölgede işlem gördü. Hem de genel piyasadaki duruma meydan okuyarak. Sonuç itibariyle Ripple grafiğinde üç hafta art arda yeşil mum oluştu. Yine de Coinbase cüzdanın artık XRP’yi desteklemeyeceği haberinin fiyata olumsuz etki edeceği beklentisi vardı.

Coinbase Wallet, dün yaptığı açıklamada, 5 Aralık’tan itibaren XRP ile birlikte Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC) ve Stellar (XLM) desteğini kaldıracağını duyurdu. Gerekçe olarak ise düşük kullanım oranı gösterildi. ABD’de devam eden Ripple-SEC davası, XRP’nin bu ülkedeki kullanımını etkilemiş görünüyor.

İlgili – Coinbase’den Ripple – SEC davasında kritik adım

Bu olumsuz gelişmeye rağmen XRP fiyatı çok fazla etkilenmeyecek. Başlıca sebebi ise daha büyük bir boğa olayın olması. Ripple, SEC davasında bir dizi mini zafer kazandı. Ayrıca Ripple’ın davayı kazanacağı da düşünülüyor. Bu durum da XRP rallisi için bir katalizör olabilir.

Kaynak

Etiketler: