1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. İşte son Bitcoin yükselişinin arkasındaki asıl neden!

İşte son Bitcoin yükselişinin arkasındaki asıl neden!

İşte son Bitcoin yükselişinin arkasındaki asıl neden!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin, son iki hafta içinde ilk kez 17.000 dolar seviyesine ulaştı. Peki Bitcoin neden yükseldi? Son Bitcoin yükselişinin arkasında ne var?

İşte son Bitcoin yükselişinin nedeni!

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Bitstamp borsasında son iki haftanın en yüksek seviyesi olarak, 17.010$’a yükseldi.

 

İşte son Bitcoin yükselişinin arkasındaki temel faktör!

 

Bitcoin son 24 saat içinde yaklaşık %4 artış kaydetti. Bitcoin’deki son fiyat artışı, Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın, 1916’da kurulmuş Amerika merkezli bir araştırma grubu olan Brookings Enstitüsü’nde bugün yaptığı konuşmanın ardından geldi.

(CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin yazımızı yayına hazırlarken 16.891 dolardan işlem görüyor.)

İlginizi çekebilir:

İşte son Bitcoin yükselişinin arkasındaki temel faktör!

 

Bu konuşmanın ardından, merkez bankasının gelecekteki para politikası hakkında ipuçları aramaya başlayan piyasalar, yükselişle tepki verdi.

Bu arada geçtiğimiz haftalarda, birden fazla Fed yetkilisi, merkez bankasının faiz oranını 50 baz puan artırabileceğine dair açıklamalarda bulundu. Ve yine bu ayın başlarında, Fed üst üste dört kez 75 baz puanlık artırımı onayladı.

İlginizi çekebilir:

Faiz oranlarının 2008’den bu yana en yüksek seviyeye çıkmasıyla birlikte, diğer riskli varlıklar da bu yıl ciddi darbe aldı.

Esasen Fed’in agresif para politikası, bu hafta kripto para birimlerinin fiyatlarındaki düşüşün de ana nedeni olarak kabul ediliyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.