İşte Bitcoin ve Ethereum için en kötü düşüş senaryosu!

İşte Bitcoin ve Ethereum için en kötü düşüş senaryosu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para analisti, en büyük iki dijital varlık olan Bitcoin ve Ethereum için beklediği en kötü durum senaryolarını açıkladı.

Bitcoin ve Ethereum daha fazla düşecek mi?

Kripto topluluğu arasında popüler bir analist, en büyük iki dijital varlık için beklediği en kötü durum senaryolarını açıkladı.

Kripto analisti Benjamin Cowen, Altcoin Daily YouTube kanalındaki yeni bir röportajında, makroekonomik alanda yaşanan olumsuzlukların Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için daha büyük düşüşler getirebileceğini söyledi.

İşte Bitcoin ve Ethereum için en kötü düşüş senaryosu!

İlginizi çekebilir:

Analist, bu potansiyel olumsuzlukların, iki popüler kriptoyu, ayı piyasasında yeni dip seviyelere çekebileceğini söylüyor.

 

 

İlk olarak Ethereum’a bakan Cowen, en büyük altcoinin 1.175 dolarlık mevcut değerinin %65’ini kaybedebileceğini tahmin ediyor.

“En kötü durum senaryosu, bu potansiyel resesyonun ne kadar kötü sonuçlanacağına bağlı olacak. Bunun kriptoyu tam olarak nasıl etkileyeceğini bilmek zor. Ancak Ethereum için beklediğim temel seviyelerin 400-600$ aralığı olduğunu söyleyebilirim.

400 dolara kadar düşecek mi bilmiyorum. Ama 600 dolarlık bir fiyatın ETH için ihtimal dahilinde olduğunu düşünüyorum. Çünkü bunun, volatilite açısından Bitcoin’in yaklaşık bir döngü gerisinde olduğunu gösteren pek çok kanıt olduğunu düşünüyorum. 

ETH’nin ilk döngüsü %95’lik büyük bir ayı piyasasıydı ve Bitcoin’in ilk ayı piyasası ise %94’tü. Bitcoin’in ikinci ayı piyasası ise, %87 civarındaydı. Yani Ethereum da Bitcoin gibi bu kez tüm zamanların en yüksek seviyesinden %87, hatta %88 düşerse, bu düşüş onu 600 doların altına çekecek. Bu yüzden bence Ethereum’un yapabileceği şey, bu son kapitülasyonla birlikte, 400-600 dolar aralığına düşmesi olacak. ”

Popüler analist, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para için en kötü senaryoyu da açıkladı. 

İlginizi çekebilir:

Analist, Bitcoin’in altcoinler kadar sert bir darbe alacağını düşünmüyor:

“Bitcoin’in dibi bulmak için bazı altcoinler kadar değer kaybetmesi gerektiğini düşünmüyorum… Hala baktığım ana göstergelere göre, tetikleyici şeyler var. Bitcoin’in normalde günlük kapanışının dengelenmiş fiyatının altında gerçekleşmesi gibi.

Şu anda dengelenmiş fiyat* 15.000$’da. Ve bu, bir noktada bana, 15.000$’ın altına inmemiz gerektiğini düşündürüyor.”

*Bitcoin’in dengelenmiş fiyatı, BTC’nin gerçekleşen fiyatı ile transfer edilen fiyatı arasındaki farkı ölçerek, gerçeğe uygun değerini bulmaya çalışan bir modeldir.

BTC, son 24 saatte %2,54 düşüşle, CoinMarketCap verilerine göre şu anda 16.154 dolardan işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte Bitcoin ve Ethereum için en kötü düşüş senaryosu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.