Efsanevi analist Peter Brandt’ten Litecoin için müthiş tahmin!

Efsanevi analist Peter Brandt’ten Litecoin için müthiş tahmin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in neredeyse her büyük fiyat hareketini doğru tahmin eden efsanevi analist, bu kez de Litecoin’den pump bekliyor.

Peter Brandt’ten Litecoin için müthiş tahmin!

Litecoin, kasım ayında Ethereum paritesinde büyük bir artış kaydetti. Litecoin, grafiğinde yükseliş göstergeleri ortaya çıkarken, Ethereum karşısında da yaklaşık %100 değer kazandı.

 

Efsanevi analist Peter Brandt’ten Litecoin için müthiş tahmin!

 

Popüler bir kripto analisti Litecoin grafiğinde bir yükseliş formasyonu tespit etti. Sosyal medyada JK olarak tanınan anlist tarafından tespit edilen bu formasyon, kripto piyasasının en güvenilir analistlerinden Peter Brandt tarafından da onaylandı. Bu formasyon, bir önceki aşağı yönlü hareketten itibaren trendde büyük bir değişikliği gösteren klasik bir çift dip formasyonudur.

 

 


İlginizi çekebilir:

Çift dip formasyonu nedir?

Çift dip formasyonu, Çift tepe formasyonunun simetriği olarak bilinir. Fiyatların dip yaptığı seviyelerde oluşur. Grafikte ‘’W’’ harfine benzer bir şekil oluşur. Birinci dipte işlem hacmi en yüksek seviyededir. Birinci dipten gelen alımlarla piyasada yükseliş görülür; fakat bu yükseliş sırasında işlem hacmi daralmaya devam eder.

İkinci dibin en alt seviyesinden itibaren hacim, fiyat ile birlikte yeniden yükselmeye başlar. Genellikle 2. dip 1.dibin biraz üzerindedir. Çift dip formasyonunda 2. dip ilkine göre daha yumuşak fiyat hareketleriyle oluşabilir. Çift dip formasyonunda 2. dipten dönen fiyatlar direnç seviyesini geçerken işlem hacminin de yükselmesi beklenir. 

 

Genel olarak, Litecoin’in şu ana kadar kasım ayını pozitif bölgede geçirdiği söylenebilir. “Dijital gümüş” olarak tabir edilen kripto para, piyasa geneline hakim olan düşüş trendinden kısa bir süreliğine ayrıldı. Ve kasım ayının büyük bir bölümünde, piyasanın geri kalanından daha iyi performans gösterdi. Şu anda, aylık bazda %40,47 artış gösterdi.

Bu arada popüler kripto analiz şirketi Santiment, LTC fiyatının 22 Mayıs’tan bu yana 1.000 veya daha fazla LTC tutan cüzdanlardaki kayda değer artışla aynı zamana denk geldiğini ortaya koydu.

CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada Litecoin, 77,30$’dan işlem görüyor. Son yedi gün içinde ise %25,87 arttı.

İlginizi çekebilir:

 

Bu arada Litecoin yarılanmasına bir yıldan az bir süre kaldı. Litecoin Vakfı ve Litecoin resmi Twitter hesabı tarafından paylaşılan bilgilere göre, bir sonraki Litecoin yarılanmasının (halving*) önümüzdeki 250 gün içinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Litecoin halving ve fiyata etkisi

Bitcoin de olduğu gibi, blok başına madencilere verilen ödül miktarının yarıya indirildiği Litecoin halving (yarılama), her dört yılda bir gerçekleşen bir işlemdir. Litecoin’de son halving, 5 Ağustos 2019’da yapıldı. Madencilik ödülü 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşürüldü. Bir sonraki halving ise tahminen Ağustos 2023’de gerçekleşecek. 2023’te, Litecoin madencilik ödülü bir kez daha yarıya düşürülecek ve 6.25 LTC olacak. Bu etkinliğin 2124 yılına kadar devam etmesi bekleniyor.

Bu üçüncü halving, LTC fiyatlarında büyük bir artışa neden olabilir. Nitekim halving öncesinde, genellikle kripto paraların değerinde büyük bir yükseliş meydana gelir. Bitcoin’de şu ana kadar 3 kez halving gerçekleşti ve her üçünde de büyük fiyat artışları yaşandı.

Litecoin’in son yarılamasından önce de benzer bir ralliye şahit olduk. LTC fiyatı, 2017’deki boğa koşusundan sonraki en yüksek seviyeye ise, genel anlamda bir boğa piyasasının yaşandığı Mayıs 2021’de ulaştı. Tabi LTC fiyatı, sonrasında gelişen olayların da etkisiyle yavaş yavaş değer kaybetti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Efsanevi analist Peter Brandt’ten Litecoin için müthiş tahmin!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.