1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. İşte Bitcoin ayı piyasasının biteceği tarih! Son bir düşüş daha…

İşte Bitcoin ayı piyasasının biteceği tarih! Son bir düşüş daha…

İşte Bitcoin ayı piyasasının biteceği tarih! Son bir düşüş daha…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı. Peki trend dönüşünen önce, Bitcoin son bir çöküş daha mı yaşayacak?

Bitcoin ayı piyasası ne zaman bitecek?

Popüler bir kripto analisti, BTC’nin ne zaman dip yapacağını tahmin etmek için daha önceki Bitcoin ayı piyasalarındaki tarihsel patternleri inceliyor.

 

İşte Bitcoin ayı piyasasının biteceği tarih! Son bir düşüş daha…

 

İlginizi çekebilir:

Yeni bir piyasa değerlendirmesinde Benjamin Cowen, 2018’dekine benzer bir dip senaryosu beklediğini söyledi. O dönemde BTC fiyatı, bir dizi higher lows (bir öncekine göre daha yüksek dip) yaptı. Ardından taban fiyatına ulaşmak için keskin bir şekilde yeni dipler oluşturdu.

 

İşte Bitcoin ayı piyasasının biteceği tarih! Son bir düşüş daha…

 

“2022’de şimdiye kadar yapılan dip tahminleri kimsenin işine yaramadı. Ve bu nedenle yılın başında ‘Bakın, 2022’de dibi belirlemek için çok fazla zihninizi yormayın…’ dedik.

Ayı piyasasındayken, ona biraz daha zaman verirsiniz ve o da daha fazla düşüş eğilimi gösterir .

Burada buna benzer bir modeli takip edecek olursak, – mevcut yörüngesinde düşmeye devam ederse, 200 günlük basit hareketli ortalamayı tahmin edebiliriz. Peki nerede kesişebilir?”

 

İlginizi çekebilir:

 

https://youtu.be/XoooZq9Z5qM

 

Bitcoin ayı piyasalarını tarihsel olarak karşılaştıran Cowen, Bitcoin’de 25 Aralık gibi, potansiyel bir kapitülasyon* olayının gerçekleşebileceğini söylüyor. Ve burada, boğa piyasasına hazırlanmadan önce, en düşük noktasına ulaşacak.

(*Capitulation (teslim olma/pes etme) Kripto piyasalarında kapitülasyon dönemi, uzun süren ayı piyasalarında kaçınılmaz bir son olarak görülür. Bu evreye gelindiğinde, büyük bir satış çılgınlığı yaşanır ve yapılan sayısız işlem sonucu volatilite artar. Yüksek hacimli panik satışları piyasayı çöküşe doğru götürür. Ancak iyi tarafı şu ki; burada fiyatlar, gelecek akümülasyon süreci için önemli olan dip seviyeleri bulur.) 

“Aralık sonlarında bir yerden kesişeceğini görebiliyorsunuz. Kesişeceği yer, tam Noel civarı. 25 Aralık, 26 Aralık, 27 Aralık, yani tatillerde.

Açıkçası bu kez de olayların, tam olarak aynı şekilde gelişip gelişmeyeceğini kesin olarak söyleyemem ama şunu söyleyebilirim. Bu ayı piyasası bir yılı aşkın bir süredir devam ediyor. Ve tarihsel olarak, Bitcoin ayı piyasaları yaklaşık bir yıl sürüyor. 2014’teki 14 ay sürdü ve 2018’deki ise, yaklaşık 12 ay sürdü. Bu bağlamda değerlendirdiğinizde, zaman açısından genel olarak diplerin ne zaman oluştuğu konusunda belirli bir tahmin yürütebilirsiniz.” 

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada Bitcoin CoinMarketCap verilerine göre, 16.208$’dan işlem görüyor.

Etiketler: