Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
65.086,48 USDT
eth
ETH
-0.86%
Ethereum
3.529,92 USDT
bch
BCH
0.89%
Bitcoin Cash
392,39 USDT
xrp
XRP
-0.31%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
74,67 USDT
bnb
BNB
-0.82%
Binance Coin
594,41 USDT
sol
SOL
-0.68%
Solana
134,70 USDT
avax
AVAX
2.94%
Avalanche
27,73 USDT
ada
ADA
0.77%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.57%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Putin’den çok önemli kripto para teklifi

putin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya Devlet Başkanı Putin blockchain tabanlı uluslararası ödeme sistemi çağrısında bulundu. Başkan Putin, blockchain teknolojisine dayalı uluslararası bir ödeme sistemi çağrısında bulundu. Ona göre, mevcut sistem “küçük bir devletler ve finans grupları kulübü tarafından kontrol ediliyor.”

Putin, blockchain tabanlı yeni ödeme sistemi önerdi

Rusya, batı tarafından kendisine uygulanan yaptırım dalgasının ardından birkaç kripto yanlısı hamle yaptı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesine uygulanan yaptırımlar ve kısıtlamalar arasında yeni ve bağımsız bir uluslararası ödeme sistemine ihtiyaç olduğunu söyledi. Başkan Putin, yeni sistemin bankalardan ve üçüncü taraf müdahalesinden bağımsız olacağını söyledi. Dijital para birimi ve blockchain teknolojisine dayalı bir sistem oluşturmayı önerdi.

putin

Başkan bu açıklamayı Sberbank’ın düzenlediği bir yapay zeka konferansında yaptı. Putin konuşmasında, Rusya ile Batılı süper güçler arasındaki gergin ilişkilerin ardından uluslararası ödemelerin artık tehdit altında olduğunu açıkladı. Putin, “dijital para birimi teknolojilerine ve dağıtılmış kayıtlara dayalı, çok daha uygun, ancak aynı zamanda katılımcılar için tamamen güvenli ve bankalardan ve üçüncü taraf müdahalesinden bağımsız yeni bir uluslararası ödeme sistemi oluşturmanın mümkün olduğunu” söyledi.

Putin, mevcut sistemin pahalı olduğunu söyledi. Aynı konuşmada Putin, mevcut uluslararası ödeme yöntemini pahalı olarak nitelendirdi. Putin, uluslararası anlaşmayı kontrol eden finans gruplarının bunun yüksek maliyetinden sorumlu olduğunu söyledi. Putin’in açıklaması şöyle: “Bugün, uluslararası ödemeler sistemi, küçük bir devletler kulübü ve finans grupları tarafından kontrol edilen muhabir hesaplar ve düzenleme ile yapılıoyr ve çok pahalıdır.”

Putin, Batı’nın Rusya’ya uyguladığı yaptırımı “gayri meşru” kısıtlamalar olarak nitelendirirken, uluslararası ödemelerin artık bir saldırı noktası haline geldiğini kaydetti. Putin “Finans kurumlarımız da bu uygulamalara maruz kaldıkları için bunu herkesten daha iyi biliyor” dedi.

putin

Mart ayında Uluslararası Ödemeler Bankası, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından hizmetlerini kullanmasını askıya aldı. O zamandan beri Rusya, kripto para yanlısı birkaç hamle yaptı ve uygulanan yaptırımları boykot etme girişimleri yaptı. Ülke, sınır ötesi kripto ödemelerini yasallaştırmaya desteğini de artırdı. Rusya’nın ulusal bir kripto para borsası kuran bir yasa üzerinde çalıştığı bildirildi. Ülkenin yasa koyucuları ayrıca Rusya’da dijital para birimi madenciliğini yasallaştıran bir taslak üzerinde çalışıyorlardı. İran, kripto kullanımı yoluyla batı yaptırımlarını boykot etmeye çalışan başka bir ülke. Asya ülkesi, Ağustos ayında kripto kullanarak 10 milyon dolarlık bir ithalat siparişi ödemesini tamamladı.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.