1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dogecoin’de sürpriz ralli ve arkasındaki önemli iddia

Dogecoin’de sürpriz ralli ve arkasındaki önemli iddia

Dogecoin’de sürpriz ralli ve arkasındaki önemli iddia
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası genel olarak sessiz ilerlerken, Dogecoin bir miktar gürültü çıkardı. DOGE fiyatı dikkat çeken bir ralli ile 0,10 dolar seviyesinin üzerine çıktı. İşte, yaşananların ayrıntıları ve muhtemel sebebi.


Dogecoin’de sürpriz ralli: İşte, muhtemel sebebi

ABD’de Şükran Günü kutlamaları yapılırken, piyasanın büyük bir kısmı ve önemli coinler genel olarak yatay seyir izliyor. Ancak popüler meme coin Dogecoin dikkat çeken bir sıçrama kaydetti. DOGE fiyatında yaşananlara bakalım.

Dogecoin’de yüzde 16 ralli

Dogecoin fiyatı son 24 saatte yüzde 16’dan fazla yükseldi. Aynı zamanda geçtiğimiz Salı gününden bu yana yüzde 50’den fazla değer kazandı.

DOGE fiyatındaki bu yükseliş, ABD’de kutlanan bayramın da eşliğinde piyasanın hafta sonu genel olarak sessiz olduğu bir ortamda gerçekleşti.

İlgili – Kripto para borsasından Metamask’e nasıl coin transfer edilir?

Dogecoin’de sürpriz ralli ve arkasındaki önemli iddia

DOGE/USD paritesi 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Popüler meme coin, son 24 saatte yüzde 16 yükseldi ve 10 cent değerinin üzerinde bir zirve kaydederek işlem gördü. Tabii son bir haftada ise yüzde 50’den fazla yükseldiğini de söyleyelim. Bu yükselişin büyük bir kısmı ABD’de kutlanan Şükran Günü bayramına denk geliyor. Bayram ise geçen Salı günü başlamıştı.

Dogecoin’deki bu yükselişin kesin bir sebebini belirlemek zor. Ancak sosyal medyanın dikkat çeken isimlerinden David Gokhshtein, Twitter üzerinde 700.000 takipçisi ile görüşlerini paylaştı. Ona göre DOGE yükselişinin muhtemele bir sebebi var. Twitter’in yeni patronu Elon Musk ve Ethereum kurucularından Vitalik Buterin’in Dogecoin’i iyileştirmek için birlikte çalışabilecekleri iddia ediliyor. DOGE fiyatı da bu ihtimal üzerinde harekete geçmiş olabilir.

İlgili – Ünlü CEO, Bitcoin ve kripto ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı

Gokhshstein şöyle diyor:

“Bence yakında Vitalik ve Elon’un birlikte çalışacağını ve DOGE’u iyileştirmeye çalışacaklarını göreceğiz.”

Bu gelişmeler üzerine 0,10 dolar seviyesinin üzerine ralli yapan DOGE fiyatı ise ardından bir miktar geriledi ve 0,096 dolar civarında işlem görüyor.

Öte yandan piyasanın geri kalanı ise genel olarak yatay bir seyre sahip. Bitcoin ve Ethereum gibi sektör liderlerini toparlanma ve yükselme girişimleri ise yetersiz kalıyor.

Kaynak

Etiketler: