Ünlü CEO, Bitcoin ve kripto ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı

Goldman Sachs yöneticisinden Solana için çarpıcı Ethereum benzetmesi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para ve Bitcoin piyasasının en çok merak ettiği konu, yaklaşık bir yıldır devam eden ayı durumunun ne zaman biteceği ile ilgili. deVere Group CEO’su bu konuda iyimser görüşlerini paylaştı ve tarih verdi.


Ünlü CEO, Bitcoin ve kripto ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı

Finansal danışmanlık hizmetleri sunan şirket deVere Group CEO’su Nigel Green, kripto para ayı piyasasının bitmesine sadece birkaç ay kaldığı konusunda iyimser görüşler dile getiriyor.

Green, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para fiyatlarının enflasyon düşmeye ve merkez bankaları da para politikalarını gevşetmeye başlar başlamaz yükselmeye başlayacağını söylüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı 16.500 dolardan yükselir mi, düşer mi? Güncel BTC teknik analizi

deVere Group CEO’suna göre, faiz artırımlarından sonra değer kaybı yaşayan kripto paralar gibi varlıklar Nisan 2023’te ralliye başlayabilir. Şöyle açıklıyor:

“Düşük faiz oranlarından en çok fayda sağlayan varlıklar doğal olarak 2022’deki faiz artırımından en çok zarar görenler oldu. Buna hisse senetleri ve özellikle de teknoloji alanının hisseleri, kripto paralar ve diğer risk varlıkları dahil.

Para politikası programının gevşemesi ile, muhtemelen 2023’ün ikinci çeyreğinde olacak, bu varlıkların bazı büyük ralliler yapması bekleniyor.

Tabii önceki gibi gücü yüksek rallilerin ihtimali düşük. Yine de istikrarlı ve devamı olan ralliler ile Bitcoin yeni bir yükseliş rüzgarına kapılabilir.”


bitcoin

Piyasaya güvenin geri dönmeye başladığını söyleyen Green, özellikle mevcut Bitcoin fiyatının uzun vadeli yatırımcılar için çok cazip olduğunu söylüyor. Sözlerine şöyle devam ediyor:

“Birçok ciddi ve uzun vadeli yatırımcılar, mevcut düşük fiyatları bir alım fırsatı olarak kullanacak. Faiz oranlarında artırımın bir iyi yanı ise bedava paraya akın edenlerin ayağı kesmesi oldu. Şimdi varlıklar için gerçek değerleri görebiliriz.”

Green aynı zamanda Bitcoin’in Kasım 2021’deki zirveden yüzde 70 düşmesine rağmen hala son 10 yılın en iyi performansa sahip varlığı olduğunu belirtiyor.

İlgili – 2022’de Bitcoin için son bir ralliye işaret eden teknik formasyon

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü CEO, Bitcoin ve kripto ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.