1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. 2022’de Bitcoin için son bir ralliye işaret eden teknik formasyon

2022’de Bitcoin için son bir ralliye işaret eden teknik formasyon

2022’de Bitcoin için son bir ralliye işaret eden teknik formasyon
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı, yüksek zamanlı grafiklerde yeni bir ayı piyasası rallisi başlatmak için iyi bir konumda. On-chain veriler de BTC için iyimser bir görünüm çiziyor. Bundan dolayı 2022 yılı sonu için mutlu bir son ihtimali daha da güçleniyor.


Bitcoin 2022 bitmeden yeni bir ralli yapar mı? İşte, teknik göstergeler

Bitcoin fiyatı düşen bir takoz formasyonu gösteriyor. Bu formasyon 3 gün BTC/USD grafiğinde dikkat çekiyor ve buradaki iki “lower high” ve üç “lower low” hareketlerin birleştirilmesi ile oluşan trend çizgileri ile ortaya çıkıyor. Daha aşağıdaki trend çizgisinin üçüncü testi halen devam ediyor ve BTC 16.500 dolar civarında işlem görüyor.

Şunu da belirtmek gerekiyor ki, son beş ayda Bitcoin fiyatı lower low hareketler kaydetti. Buna paralel olarak ise popüler momentum indikatörü Relative Strength Index (RSI) ise higher low oluşturdu. Buradaki uyuşmazlık aynı zamanda bir dönüşümün işareti. BTC fiyatı burada boğa bir momentum oluşturuyor olabilir. Böylece piyasa yön değiştirmeye yakın olabilir.

İlgili – Harvard araştırmacısından hükümetlere önemli Bitcoin tavsiyesi

2022’de Bitcoin için son bir ralliye işaret eden teknik formasyon

BTC/USDT 3 gün grafiği

Bu formasyon ve oluşmaya başlayan muhtemel boğa momentumdan dolayı yatırımcılar Bitcoin fiyatının yüzde 17 ralli yapmasını bekleyebilir. Bu ralli ile ise 19.011 dolardaki 2022 yılının en yüksek işlem hacminin görüldüğü seviyeye ulaşabilir. Başka değişle, Kontrol Noktasına (Point of Control – POC) dokunabilir.

Kripto para yatırımcıları şu an Luna, Three Arrows Capital ve FTX çöküşlerinin kayıplarından dolayı zor durumda. Bundan dolayı bahsedilen ralli ihtimali inanılması güç olabilir. Ancak eğer Bitcoin fiyatı POC seviyesini desteğe çevirebilirse bu zaman daha büyük bir boğa görünüm oluşabilir.

İlgili – Ünlü analist PlanB, Bitcoin’in %500 yükseliş yapacağı tarihi açıkladı

Böyle bir gelişme ise bir köşede durup piyasayı izleyen yatırımcıları da cezbedecektir. Bu da daha fazla alım baskısı oluşturur. Bu durumda bir sonraki hedef ise yüzde 54 sıçrama ile 32.191 dolar seviyesine bir ralli olacak. Düşen kama formasyonu Bitcoin için böyle bir boğa kırılma senaryosu ortaya koyuyor. Bu olursa, 2022 bitmeden son bir ralli gerçekleşmiş olur.

Kaynak

Etiketler: