1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano’daki olumlu gelişmeler ADA fiyatına nasıl yansır?

Cardano’daki olumlu gelişmeler ADA fiyatına nasıl yansır?

Cardano’daki olumlu gelişmeler ADA fiyatına nasıl yansır?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası 2022 yılı boyunca baskı altında oldu. Buna rağmen bazı projeler ve ağlar artan oranda ilgi görerek yüksek faaliyet oranı kaydetti. Bunlardan biri de Cardano.


Cardano’daki olumlu gelişmeler ADA fiyatına nasıl yansır?

Kripto para piyasasının  merkezsiz finans (DeFi) ağı Cardano (ADA), sadece Kasım ayında ağa 100,837 yeni cüzdan ekledi. Hem de piyasasın ayı durumunda olmasına ve FTX borsasının çöküşünün her şeyi daha da karmaşık yapmasına rağmen.

25 Kasım’da Cardano cüzdan sayısı 3.734.363 olarak görünüyor. Cardano Blockchain Insights verilerine göre ise ayın başında ADA cüzdan sayısı 3.633.526 olarak yer alıyordu.

Cardano’da olumlu gelişmeler: ADA fiyatına nasıl yansır?

ADA cüzdan sayısı grafiği Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Cardano’da cüzdan sayısının artması, yükselen ağ faaliyetleri ile ilgilidir. Cardano ağında dikkat çeken gelişmeler yaşlanıyor. Bunlardan en önemlisi devam eden Lace geliştirmesi ile ilgili. Lace, çok chainli ve aynı zamanda hızlı bir kripto cüzdan.

Cardano’nun Lace cüzdanı, Web2 ve Web3’teki öğeleri sorunsuz bir şekilde tek bir ara yüze bağlamayı amaçlıyor. Cardano ekibi ise geliştirdikleri bu cüzdanın kripto para sektöründe köklü bir yenilik olduğunu söylüyor.

Tüm bunlara ek olarak, Cardano ile bağlantılı bir stablecoin’in piyasaya sürülmesi ağ üzerindeki faaliyetleri daha da artıran başka bir önemli faktör.

İlgili – Cardano, stablecoin çıkarmaya çok yakın: ADA fiyatı 1 dolar olur mu?

ADA fiyat analizi

Cardano’da yaşanan bu olumlu gelişmeler ve artan ağ faaliyetleri de ADA fiyat rallisi için katalizör görevi görebilir. Tabii tüm piyasanın geri kalanının yaptığı gibi ADA da FTX çöküşünün etkisi ile hala dip arayışında.

Şu an ADA 0,31 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte yüzde 0,28 oranında değer kazandı. Genel olarak ise ADA fiyatı son bir haftada ayı trendi ile hareket etti. Boğalar ise artan kayıpları telafi edemedi.

ADA şu an 0,33 dolarda direnç görüyor. 0,30 dolar ise kritik destek seviyesi. Son olarak ADA’nın güçlü bir ayı durumunda olduğunu belirtelim.

İlgili – Harvard araştırmacısından hükümetlere önemli Bitcoin tavsiyesi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: