1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano, stablecoin çıkarmaya çok yakın: ADA fiyatı 1 dolar olur mu?

Cardano, stablecoin çıkarmaya çok yakın: ADA fiyatı 1 dolar olur mu?

Cardano, stablecoin çıkarmaya çok yakın: ADA fiyatı 1 dolar olur mu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano ekosistemi, ilk tam teşekküllü stablecoin çıkarmaya çok yakın. USDA ismi verilen bu stablecoinin çıkacağı tarihle ilgili resmi açıklama yapıldı. Bu olumlu gelişme ADA fiyatına nasıl yansır?


Cardano, stablecoin çıkarmaya çok yakın: ADA fiyatı 1 dolar olur mu?

Kripto para sektörünün önemli projelerinden Cardano, 2023 yılının birinci çeyreği bitmeden ilk tam fiat destekli ve düzenlemelere uyumlu stablecoin çıkarmış olacak. Cardano blockchain’in resmi ticari kolu olan Emurgo’ya göre, stablecoinin ismi USDA olacak. Bu coin 1:1 oranında ABD Doları ile desteklenecek.

Emurgo’nun finans ve teknoloji direktörü Vineeth Bhuvanagiri, “Topluluğumuzun geleceğini gerçekleştirmeye yönelik atılacak bir sonraki adım ise tam fiat destekli, düzenlemelere uyumlu stablecoin çıkarılması olacak.” diye konuştu.

Stablecoinler, değeri bir varlık tarafından desteklenen bir kripto para türü. Bitcoin gibi değeri değişken olan coinlere kıyasla, fiyat istikrarı sağlamak için çıkarılıyorlar.

Bakınız:  Stabil coinler ne işe yarar?

Cardano ekosisteminde yeni bir dönüm noktası daha!

Emurgo, Cardano’nun kullanım alanını genişletmek için geniş bir plana sahip. USDA da bu planın bir parçası. USDA üzerinden ise ödünç verme ve borç alma hizmetleri, kripto destekli kart ödemeleri ve geleneksel finans ile merkezsiz uygulamalar (Dapps) arasında köprü kurmak gibi kullanım alanlarına sahip olacak. Ayrıca açıklamada şöyle deniliyor:

“USDA çıktıktan sonra, kullanıcılar kredi ya da banka kartı üzerinde USD yatırarak ya da ADA ile USDA’ya sahip olabilirler.”

Uzun vadeli planlar arasında ise USDC ve USDT gibi stablecoinler üzerinden de USDA alınmasına izin verme var. Bunun için Emurgo, henüz ismi açıklanmayan ABD merkezli bir finans hizmetleri şirketi ile ortaklık yaptı. Bu banka, USDA’nın stablecoin olarak yasal düzenlemelere uyumunu garantileyecek.

İlgili – Cardano (ADA) kurucusundan kripto para piyasasına yeni uyarı!

Bu arada USDA’nın Cardano’nun yerel kripto parası ADA fiyatına da etkisi olacak. USDA için aynı zamanda ADA coinler DeFi’de kilitlenecek. Tüm bu gelişmeler ADA fiyatının çok merakla beklenen 1 dolar seviyesine ulaşmasına yardımcı olabilir. ADA şu an zirve seviyeden yüzde 89 düşmüş bulunuyor. ADA 0,33 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.