1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano (ADA) kurucusundan kripto para piyasasına yeni uyarı!

Cardano (ADA) kurucusundan kripto para piyasasına yeni uyarı!

Cardano (ADA) kurucusundan kripto para piyasasına yeni uyarı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün önemli projelerinden Cardano’nun (ADA) kurucusu, kripto borsası FTX’in yaşadığı çöküşten dolayı daha fazla düşüş olacağı uyarısında bulunuyor. Ünlü ismin açıklamalarını ayrıntılarına bakalım.


Cardano (ADA) kurucusundan kripto para piyasasına daha fazla çöküş uyarısı!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, yeni bir video yayını üzerinden piyasadaki son durumu değerlendirdi. Kriptonun ünlü ismi, FTX’in çöküşünün yasa koyucuları kripto para sektörüne yeni düzenlemeler getirmeye iteceğini söylüyor.

Hoskinson aynı zamanda FTX’in çöküşünün kriptonun başarısızlığı olmadığını belirtiyor. Ona göre buradaki problem, merkezi ve sorunlu yapıdan kaynaklanıyor. Şöyle açıklıyor:

“Kripto başarısız olmadı. İnsanlar başarısız oldu. Güven pozisyonunda oturan insanlar. Günün sonunda kripto para ilkelerine inanmayı seçebiliriz. Ancak sorun, paralarını merkezi borsalara yatıran insanlar ve paralarını merkezi işletmelere kendi adlarına bir şeyler yapmaları için emanet eden kuruluşların seçimlerinden kaynaklanıyor.

İşte, bizim kripto para alanında kurtulmaya çalıştığımız şey de tam olarak bu. Ancak şimdi bu çöküşün sonucu olarak çok yüksek ihtimalle yeni bir düzenleme ve yasa gelecek. Umuyorum ki düzgün bir yasa olur. Ancak yüksek ihtimalle düzgün bir düzenleme olmayabilir.”

İlgili – Binance CEO’su CZ’den yeni uyarı: Bu borsadan uzak durun!

Bitcoin verileri uyarı işaretleri veriyor. BTC fiyatı 9,000 dolar desteğine tutunarak 9,200 dolarda konsolide olmasına rağmen analistler önümüzdeki gün ve hafta konusunda dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor.

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, FTX’in sebep olduğu düşüşün diğer kripto şirketleri de büyük ölçüde etkileyeceğini söylüyor. Bu düşüşün bir sonucu olarak ABD’deki şirketler daha sert kripto yasaları ile karşı karşıya olacaklar. Sözlerine şöyle devam ediyor:

“Maalesef, ne yaptığını bilmeyen insanların güç ve güven gerektiren pozisyonlara oturmasının sonuçları felaket ölçeğinde zarar oluyor. Bu sadece buz dağının görünen kısmı. Eğer FTX’in sahip olduğu finansal ilişkilere bakarsanız, liste uzadıkça daha büyük felaket ve iflaslar gelebilir. Maalesef burada kriptoyu kurtaracak kimse yok. Rakiplerimizin var.

Biz kurtarma bekleyemeyiz. Çöküş için suçlanacak ve ardından da bunu temizlemek ayrıcalığına sahip olacağız. Ayrıca finansal sonuçlarıyla da kendimiz uğraşmak zorundayız. Ben, bunun kripto paraları öldüreceğini düşünmüyorum. Gelecekte sektörün daha güçlü olacağını düşünüyoruz. Ben, en iyi günlerimizin daha ilerde olacağına inanıyorum.”

Charles Hoskinson’a göre FTX krizi sonuç olarak kısa ve orta vadede oyunu değiştirebilir. Özellikle de ABD’de kripto paralara ne olacağına. Şimdiye kadar ABD’li düzenleyiciler kriptoya büyüme öncesi özgürlüğü vermişti. Bu durum yakında değişmeye başlayabilir.

İlgili – 2022 FIFA Dünya Kupası’yla yükselecek 3 kripto para

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: