1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance CEO’su CZ’den yeni uyarı: Bu borsadan uzak durun!

Binance CEO’su CZ’den yeni uyarı: Bu borsadan uzak durun!

Binance CEO’su CZ’den yeni uyarı: Bu borsadan uzak durun!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası FTX’in iflasını açıklamadan önce bu konuda yaptığı açıklamaları ile dikkat çeken Binance CEO’su CZ, şimdi bir kripto para borsasıyla ilgili uyarıda bulunuyor.


Binance CEO’su CZ’den yeni uyarı: Bu borsadan uzak durun!

Kısa süre önce dünyanın en büyük üçüncü borsası olan görülen FTX iflas etti. Bu iflas kripto para piyasası genelinde büyük bir çöküşe yol açtı. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ise şimdi bir kripto para borsası konusunda da uyarılar dile getiriyor, “En iyisi bu platformdan uzak durun!” diyor.

CZ’nin işaret ettiği kripto para borsası Crypto.com. Bu borsa Ekim sonunda yanlışlıkla 320.000 ETH’yi Gate.io ile bağlantılı bir adrese göndermişti. Bu paranın daha sonra kurtarılabildiği ifade ediliyor. Yine de CZ ile birlikte birçok kişide soru işaretleri doğurdu. Olay ise şöyle ortaya çıktı.

Tüm kripto para borsaları gibi Crypto.com da rezervlerini göstermek için kanıtlar paylaştı. Ancak kullanıcılar kısa sürece şüpheli 320.000 ETH transferini fark etti.

İlgili –  2022 FIFA Dünya Kupası’yla yükselecek 3 kripto para

Binance'den sonra Crypto.com da "o" verileri paylaştı!

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, bu transferin yanlışlıkla olduğunu söyledi. Ardından Gate ekibi ile çalışarak fonları kurtardıklarını ve olması gerektiği gibi soğuk cüzdana gönderdiklerini açıkladı. Şöyle açıkladı:

“Gate ekibi ile çalışarak sonuç olarak bu paraları bizim soğuk cüzdanlara geri aldık. Böyle hataların bir daha tekrar etmemesi için gerekli yeni önlemler ve adımlar uygulamaya başladık.”

Bu açıklamaya rağmen kripto para topluluğu ikna olmadı. Birçok kişi, nasıl olur da 400 milyon dolar değerinde ETH yanlışlıkla istenmeyen bir adrese gönderilir diye sorguluyor.

İlgili – Binance CEO’su CZ’den piyasaları rahatlatan rezerv açıklaması

Crypto.com daha önce de benzer bir hata yapmıştı. Bir kullanıcıya 100 dolar değerinde bir geri ödeme yerine 10,5 milyon dolar göndermişti.

Binance CEO’su CZ ise son günlerde FTX olayı ile ilgili öne çıkmıştı. CZ, şimdi de kullanıcılara Crypto.com’dan uzak durma tavsiyesi yapıyor. Ona göre bu yaşananlar, borsanın işini iyi yapamadığını gösteriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.