1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analist Bitcoin’de beklediği dip seviyeyi açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin’de beklediği dip seviyeyi açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin’de beklediği dip seviyeyi açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin’de beklediği dip seviyeyi açıkladı. Analistin açıklamaları ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler yazımızda.

Ünlü analist Bitcoin’de beklediği dip seviyeyi açıkladı!

Kripto piyasasında yaşanan geri çekilme devam ediyor. Bitcoin 17.000 dolar seviyesini geri alamadı. Satış baskısı devam ederken kripto piyasanın toplam hacmi 833 milyar dolar seviyesine düştü. Bitcoin için yapılan analizler, FTX çöküşünün ardından tablonun daha karamsar bir yere doğru gideceğini gösteriyor.

Popüler analist Nicholas Merten, video paylaşım platformu Youtube’da kripto piyasası ile ilgili içerikler üretiyor. Analist, 500 binden fazla abonesi için yeni bir analiz videosu paylaşarak kripto piyasasındaki son gelişmeleri ele aldı. Merten, geçtiğimiz aylarda bazı kripto para şirketlerinin çöküşünün ardından FTX’in çöküş sürecinin piyasayı daha derin diplere çekebileceğini belirtti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kaldığı için zayıflık belirtileri gösterdiğini söyleyen analist, düşüşün devam etmesinin daha olası bir senaryo olduğunu ve olası bir Bitcoin ayı piyasası dibi için 13.600 dolarlık seviyenin kritik bir eşik olduğunu öngörüyor.

200 haftalık hareketli ortalamanın oldukça altındayız. Bu Bitcoin tarihinde bir ilk. Bunun da ötesinde,  yukarıdan aşağıya yüzde düşüşe bir göz atıyoruz, yaklaşık %77.6’ya ulaştık. Hemfikir olduğumuz hedef %80. Bu seviye beklentimizle uyumludur. Bu bizi 14.000 dolarlık hedefin oldukça altına, yaklaşık 13.600 dolara götürecek. Yine herkesin bu konuda farklı görüşleri varken biraz daha temkinli olmak gerektiğini söyleyebilirim. Eğer gerçekten düşüşü satın almaya çalışıyorsanız ve trendin tersine dönmesini beklemezseniz. 13.600 seviyesinin altına bir geri çekilme Bitcoin’i 10.500 dolara kadar götürebilir.”

Bitcoin

Merten, kripto kredi şirketi Celsius ve aracı kurum Voyager’ın iflasının ardından FTX krizinin fiyatları muhtemelen en az bir yıl, hatta muhtemelen iki yıl daha konsolidasyonda tutacağını söyledi. Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 16.549 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: