1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance CEO’su CZ’den piyasaları rahatlatan rezerv açıklaması

Binance CEO’su CZ’den piyasaları rahatlatan rezerv açıklaması

Binance CEO’su CZ’den piyasaları rahatlatan rezerv açıklaması
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto borsasının rezervleri ile ilgili açıklama yapmak zorunluluğu hissetti. FTX borsasının çökmesinden sonra kripto para piyasası diken üstünde. Bu açıklama ise bir benze de olsa piyasaları rahatlatan türden. İşte, Binance’in rezervindeki coinler.


Binance CEO’su CZ’den piyasaları rahatlatan rezerv açıklaması

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, sahip olduğu para rezervinin ayrıntılarını paylaştı. Bu açıklamasının başlıca sebebi kripto para piyasasındaki gerginlik. Özellikle de Binance’in rakibi FTX borsasının çökmesi piyasaya büyük bir korku yaydı.

Binance’in şimdiye kadar paylaştığı bilgilere göre, 10 Kasım itibariyle kripto para borsasının rezervlerinde bulunan varlıklar şöyle:

475.000 BTC
4,8 milyon ETH
17,6 milyar USDT
21,7 milyar BUSD
601 milyon USDC
58 milyon BNB

Bu kripto paraların mevcut piyasa fiyatından değeri ise 71 milyar dolara yakın.

İlgili – İşte, FTX krizi sonucu Bitcoin fiyatının dip yapabileceği seviye

Kripto para borsası, sitesinde paylaştığı bir makalede, yukarıda sıralanan varlıkların elinde olan varlıkların tamamını içermediğini de belirtiyor. Daha fazla bilgi ise yaklaşan tam denetim raporundan sonra paylaşılacak.

Binance, rezervinde olan bu altı büyük coin ile birlikte, borsanın kontrolündeki belirli cüzdanların adreslerini de paylaştı. Bu cüzdanlar borsanın sahip olduğu BTC, ETH, BSC, BNB ve TRX coinleri tutuyor.

Aynı bilgileri Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) de Twitter üzerinden paylaştı. Kripto sektörünün ünlü CEO’su, bu bilgilerin ilk veriler olduğunu ve rezerv ile ilgili tam raporun tamamlanınca paylaşılacağını söyledi. Tabii ona göre bu birkaç hafta sürebilir.

https://twitter.com/cz_binance/status/1590693950020472834?s=20&t=AYGgNBOY-jqStqtLbQx5_A

Bu arada Binance aynı zamanda “SAFU fonu” ismini verdiği ve kullanıcılar için olan acil durum sigorta fonu ile ilgili de sitesinden bilgi verdi. Buna göre, bu fondaki paranın miktarı şimdi 1 milyar dolara ulaştı.

Borsaların elindeki varlıkları ve rezerv kanıtını sunma çağrısını da CZ yapmıştı. Şimdi Crypto.com, Kraken, OKX, Deribit ve diğer borsalar da ya benzer veriler paylaşmaya başladı ya da paylaşacaklarını açıkladı.

İlgili – Dogecoin balinaları yine harekete geçti: Paralar nereye gidiyor?

Kaynak

Etiketler: