1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. İşte, FTX krizi sonucu Bitcoin fiyatının dip yapabileceği seviye

İşte, FTX krizi sonucu Bitcoin fiyatının dip yapabileceği seviye

İşte, FTX krizi sonucu Bitcoin fiyatının dip yapabileceği seviye
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı, FTX krizi sonucu büyük bir düşüş yaşadı. Ancak analistler uyarıyor. Mevcut seviyeler henüz dip olmayabilir. İşte, BTC fiyatının yeni bir düşüşle gelebileceği seviye.


İşte, FTX kriziyle Bitcoin fiyatının daha da düşebileceği seviye

Bitcoin fiyatı bu hafta büyük bir düşüş yaşayarak 15.742 dolarda haftanın dip seviyesini gördü. Tabii ardından 17.000 dolara doğru toparlandı. Buna rağmen şunu bilmek önemli. BTC’de konsolidasyon ve dip formasyonunun tamamlanması bir haftadan bir aya kadar bir süre alabilir. Bundan dolayı mevcut 17.000 dolar bölgesinden BTC toplamak riskler içeriyor. Çünkü Bitcoin fiyatında hala daha fazla düşüş beklentisi var.

Samuel Bankman-Fried’in kripto para borsası FTX ve araştırma kolu Alameda Research, sektörün en büyük piyasa yapıcılarındandı. Bu iki büyük kuruluşun çöküşü ise FTX ve Alameda ile iş yapan kuruluşlara korku aşıladı. Bundan dolayı diğer riskli varlıklar ralli yaparken kripto para piyasası toplu bir düşüş yaşıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı yeni 2022 dip seviyesinden ne kadar toparlanabildi? Güncel BTC teknik analizi

FTX krizi sonucu Bitcoin fiyatı 13.000 dolara düşebilir

FED kararı sonrası uzmanlardan dikkat çeken dolar v Bitcoin yorumları...

JP Morgan’ın Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analist ekibi, Bitcoin fiyatının FTX kriziyle 13.000 dolara düşebileceğini tahmin ediyor. Son günlerde FTX ile Binance arasında bir savaş yaşanırken, Bitcoin fiyatında yüzde 20 oranında dikkat çeken bir düşüş yaşandı.

Analistler, FTX’in mevcut likidite krizinin yakında çığ etkisiyle yeni bir düşüş dalgası başlatabileceğini belirtiyor. Bu durumda BTC fiyatın yeni bir düşüşle 13.000 dolarda son ayların en düşük seviyesini görebilir.

İlgili – Dogecoin balinaları yine harekete geçti: Paralar nereye gidiyor?

Wall Street analistleri de uyarıyor

Diğer yandan Wall Street analistleri de devam eden ayı piyasasının önümüzdeki günlerde şiddetlenebileceğini ve Bitcoin’in değerini daha da düşürebileceğini ifade ediyor. JP Morgan ise FTX ve Alameda ikilisinin en büyük sorununun likidite krizi olmadığını düşünüyor. Onlara göre en büyük sorun FTX borsasına yardım edebilecek büyük kuruluşların da zayıflamaya başlaması. Şöyle deniliyor:

“Alameda Research ve FTX’in çöküşünün neden olduğu bu yeni kripto krizini daha kötü yapan şey, sorun yaşayan düşük sermayeli şirketleri kurtarabilecek daha güçlü bilançolara sahip kuruluşların sayısının azalması.”

Kaynak

Etiketler: