Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
64.782,04 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.521,74 USDT
bch
BCH
0.7%
Bitcoin Cash
391,68 USDT
xrp
XRP
-0.36%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.54%
Litecoin
74,17 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,30 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
134,47 USDT
avax
AVAX
2.79%
Avalanche
27,69 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-1.9%
Poladot
5,69 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.5%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte, FTX krizi sonucu Bitcoin fiyatının dip yapabileceği seviye

Onchain analiz platformundan Bitcoin ayı piyasasına dair çarpıcı rapor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı, FTX krizi sonucu büyük bir düşüş yaşadı. Ancak analistler uyarıyor. Mevcut seviyeler henüz dip olmayabilir. İşte, BTC fiyatının yeni bir düşüşle gelebileceği seviye.


İşte, FTX kriziyle Bitcoin fiyatının daha da düşebileceği seviye

Bitcoin fiyatı bu hafta büyük bir düşüş yaşayarak 15.742 dolarda haftanın dip seviyesini gördü. Tabii ardından 17.000 dolara doğru toparlandı. Buna rağmen şunu bilmek önemli. BTC’de konsolidasyon ve dip formasyonunun tamamlanması bir haftadan bir aya kadar bir süre alabilir. Bundan dolayı mevcut 17.000 dolar bölgesinden BTC toplamak riskler içeriyor. Çünkü Bitcoin fiyatında hala daha fazla düşüş beklentisi var.

Samuel Bankman-Fried’in kripto para borsası FTX ve araştırma kolu Alameda Research, sektörün en büyük piyasa yapıcılarındandı. Bu iki büyük kuruluşun çöküşü ise FTX ve Alameda ile iş yapan kuruluşlara korku aşıladı. Bundan dolayı diğer riskli varlıklar ralli yaparken kripto para piyasası toplu bir düşüş yaşıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı yeni 2022 dip seviyesinden ne kadar toparlanabildi? Güncel BTC teknik analizi

FTX krizi sonucu Bitcoin fiyatı 13.000 dolara düşebilir

FED kararı sonrası uzmanlardan dikkat çeken dolar v Bitcoin yorumları...

JP Morgan’ın Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analist ekibi, Bitcoin fiyatının FTX kriziyle 13.000 dolara düşebileceğini tahmin ediyor. Son günlerde FTX ile Binance arasında bir savaş yaşanırken, Bitcoin fiyatında yüzde 20 oranında dikkat çeken bir düşüş yaşandı.

Analistler, FTX’in mevcut likidite krizinin yakında çığ etkisiyle yeni bir düşüş dalgası başlatabileceğini belirtiyor. Bu durumda BTC fiyatın yeni bir düşüşle 13.000 dolarda son ayların en düşük seviyesini görebilir.

İlgili – Dogecoin balinaları yine harekete geçti: Paralar nereye gidiyor?

Wall Street analistleri de uyarıyor

Diğer yandan Wall Street analistleri de devam eden ayı piyasasının önümüzdeki günlerde şiddetlenebileceğini ve Bitcoin’in değerini daha da düşürebileceğini ifade ediyor. JP Morgan ise FTX ve Alameda ikilisinin en büyük sorununun likidite krizi olmadığını düşünüyor. Onlara göre en büyük sorun FTX borsasına yardım edebilecek büyük kuruluşların da zayıflamaya başlaması. Şöyle deniliyor:

“Alameda Research ve FTX’in çöküşünün neden olduğu bu yeni kripto krizini daha kötü yapan şey, sorun yaşayan düşük sermayeli şirketleri kurtarabilecek daha güçlü bilançolara sahip kuruluşların sayısının azalması.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.