1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analist PlanB, Bitcoin’in %500 yükseliş yapacağı tarihi açıkladı

Ünlü analist PlanB, Bitcoin’in %500 yükseliş yapacağı tarihi açıkladı

Ünlü analist PlanB, Bitcoin’in %500 yükseliş yapacağı tarihi açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında Bitcoin için oluşturduğu fiyat tahmini modeli ile ünlü analist PlanB, BTC fiyatının %500 patlama yapabileceği tarihi ve bu ralliyi tetikleyebilecek olayları açıklıyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Ünlü analist PlanB, Bitcoin’in %500 yükseliş yapacağı tarihi açıkladı

Kripto para sektöründe “stock to flow” (S2F) Bitcoin (BTC) modeli ile ünlü analist PlanB, lider kripto para için boğa beklentilerini dile getiriyor.

Kripto para traderi Benjamin Cowen ile yeni bir röportaj sırasında açıklamalar yapan PlanB, FTX borsasının çökmesinden dolayı kripto paralara yaklaşımın negatif olduğunu belirtiyor. Ancak yine de bir sonraki halvingden sonra Bitcoin fiyatının 100.000 dolar olmasının kendisini şaşırtmayacağını söylüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı yükselişin devamı için kritik noktada: Güncel BTC teknik analizi

PlanB, Bitcoin’de büyük ralliyi tetikleyebilecek katalizörlerden en önemlilerinin Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın bitmesi ve ABD’nin mevcut para politikasından vaz geçmesi olabileceğini ifade ediyor. Şöyle konuşuyor:

“FTX borsasının çökmesinden dolayı durumun iyi görünmediğinin farkındayım. FTX yatırımcıları büyük bir kayıp yaşadı. Ancak bir sonraki halvinge kadar bir buçuk yıllık bir süremiz var.

Bundan dolayı bir kere para politikasında gevşeme başladığında ya da Rusya ile Ukrayna savası bittiğinde, ya da her ne başka tetikleyici olursa, çok kolaylıkla 100.000 dolar seviyesini görebiliriz. Bunun için tarih olarak 2024 diyebiliriz. S2F modeli ve logaritmik resesyonun kesiştiği yerde 100.000 dolar bölgesi var. Yani bu rakam benim için hiç sürpriz olmaz.”

BTC S2F grafiği

Bitcoin (BTC) için oluşturulan “stock to flow” (S2F) modeli, fiyat ile arz arasındaki oran üzerinden bir fiyat tahmini sunuyor.

İlgili – ABD’den Bitcoin için kötü haber

Bitcoin ve kripto piyasada dip görüldü mü?

Bitcoin ve kripto piyasasının dip yapıp yapmadığı sorusuna ise PlanB, genellikle piyasanın rekor seviyelerden yaklaşık 18 ay sonra dip fiyatlara ulaştığını söyleyerek cevap veriyor. Ona göre dip önümüzdeki üç ay içinde görülebilir. Şöyle diyor:

“Ayı piyasasının dip seviyelerini ATH seviyesinden sonra bir yıl ya da bir buçuk yıl içinde görebiliriz. 2019 ve 2015 yılında da böyle olmuştu. 2022 yılı için de bu bilgi geçerli. Bir kere dibi gördükten sonra ise yükseliş başlayacak. Yani yükseliş halving ile ya da halvingden sonra başlamıyor.”

Kaynak

tags: