ABD’den Bitcoin için kötü haber

ABD’den Bitcoin için güzel haber!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de Bitcoin ile ilgili bir ilk yaşanıyor. Bu gelişme Bitcoin ve kripto paralar için olumsuz bir gelişmenin ilki. BTC taraftarları ilgili yasaya karşı aylardır çalışmalar yapıyordu.


ABD’den Bitcoin için kötü haber: New York’tan yasak geldi

New York Valisi Kathy Hochul, bugün Bitcoin ve kripto para için kritik öneme sahip bir kararı imzaladı. Bu kararla Bitcoin ve kripto para madenciliğine kısmı bir yasak geliyor. New York’un bu iki yıl yürürlükte olacak kararı, iş ispatı (proof of work – PoW) kripto madenciliğine kısmı bir yasak ve sınırlamalar getiriyor.

Böylece bu yeni yasa ile ABD’nin New York eyaleti kripto ve Bitcoin madenciliğine kısmı bir yasak getiren ilk eyalet oldu.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Kripto para ve Bitcoin madencileri, PoW madenciliği ile karmaşık matematiksel problemleri çözerek bu işlem sonucu ödül olarak coin alıyorlar. Aslında madencilik süreci, blockchainin çalışmasını sağlayan temel bir operasyon. Buradaki en büyük sorun söz konusu madencilik operasyonlarında yüklü miktarda enerji kullanılması.

New York Eyaleti Senatosu, PoW operasyonları hedef alan yasa tasarısını Haziran’da meclisten geçirmişti. Böylece Bitcoin’in yüksek enerji kullanımı sorununa çözüm bulmaya çalışılıyor. Bununla madenciliğin çevreye olan negatif etkileri azaltılmaya çalışılıyor.

Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Tabii kripto sektöründe bir de daha az enerji tüketen hisse ispatı (proof of stake – PoS) sistemler de var. Bu protokoller muhtemelen bu çevre dostu yasayı sevinçle karşılıyor. Böylece PoS sistemler piyasadan daha fazla pay alabilecek.

Diğer yandan ise PoW madenciler söz konusu yasa tasarısı meclisten geçtikten sonra buna karşı lobicilik yapmıştı.

İlgili – Kripto para uzmanları, Bitcoin’in bu seviyeye kadar düşmesini bekliyor

The Wall Street Journal’de yer alan bir habere göre, New York Valisi Kathy Hochul bu gelişme üzerine şu açıklamayı yapıyor.

“Ben, New York’un finansal inovasyonun merkezi olmaya devam etmesi için çalışmaya devam edeceğim. Buna paralel olarak ise çevremizin korunmasına öncelik vermek için gerekli adımları da atacağım.”

Bu yasa, madenciler için daha yüksek enerji giderleri anlamına da geliyor. Bu da BTC madencilerin kazançlarını düşürürken, ağı olumsuz etkileyecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD’den Bitcoin için kötü haber
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.