1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. ABD’den Bitcoin için kötü haber

ABD’den Bitcoin için kötü haber

ABD’den Bitcoin için kötü haber
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de Bitcoin ile ilgili bir ilk yaşanıyor. Bu gelişme Bitcoin ve kripto paralar için olumsuz bir gelişmenin ilki. BTC taraftarları ilgili yasaya karşı aylardır çalışmalar yapıyordu.


ABD’den Bitcoin için kötü haber: New York’tan yasak geldi

New York Valisi Kathy Hochul, bugün Bitcoin ve kripto para için kritik öneme sahip bir kararı imzaladı. Bu kararla Bitcoin ve kripto para madenciliğine kısmı bir yasak geliyor. New York’un bu iki yıl yürürlükte olacak kararı, iş ispatı (proof of work – PoW) kripto madenciliğine kısmı bir yasak ve sınırlamalar getiriyor.

Böylece bu yeni yasa ile ABD’nin New York eyaleti kripto ve Bitcoin madenciliğine kısmı bir yasak getiren ilk eyalet oldu.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Kripto para ve Bitcoin madencileri, PoW madenciliği ile karmaşık matematiksel problemleri çözerek bu işlem sonucu ödül olarak coin alıyorlar. Aslında madencilik süreci, blockchainin çalışmasını sağlayan temel bir operasyon. Buradaki en büyük sorun söz konusu madencilik operasyonlarında yüklü miktarda enerji kullanılması.

New York Eyaleti Senatosu, PoW operasyonları hedef alan yasa tasarısını Haziran’da meclisten geçirmişti. Böylece Bitcoin’in yüksek enerji kullanımı sorununa çözüm bulmaya çalışılıyor. Bununla madenciliğin çevreye olan negatif etkileri azaltılmaya çalışılıyor.

Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Tabii kripto sektöründe bir de daha az enerji tüketen hisse ispatı (proof of stake – PoS) sistemler de var. Bu protokoller muhtemelen bu çevre dostu yasayı sevinçle karşılıyor. Böylece PoS sistemler piyasadan daha fazla pay alabilecek.

Diğer yandan ise PoW madenciler söz konusu yasa tasarısı meclisten geçtikten sonra buna karşı lobicilik yapmıştı.

İlgili – Kripto para uzmanları, Bitcoin’in bu seviyeye kadar düşmesini bekliyor

The Wall Street Journal’de yer alan bir habere göre, New York Valisi Kathy Hochul bu gelişme üzerine şu açıklamayı yapıyor.

“Ben, New York’un finansal inovasyonun merkezi olmaya devam etmesi için çalışmaya devam edeceğim. Buna paralel olarak ise çevremizin korunmasına öncelik vermek için gerekli adımları da atacağım.”

Bu yasa, madenciler için daha yüksek enerji giderleri anlamına da geliyor. Bu da BTC madencilerin kazançlarını düşürürken, ağı olumsuz etkileyecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: