1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Kripto para uzmanları, Bitcoin’in bu seviyeye kadar düşmesini bekliyor

Kripto para uzmanları, Bitcoin’in bu seviyeye kadar düşmesini bekliyor

Kripto para uzmanları, Bitcoin’in bu seviyeye kadar düşmesini bekliyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektöründeki şirketlerde üst düzey yönetici olarak çalışan kişilere yapılan yeni bir araştırma, Bitcoin’in daha fazla düşebileceğini ortaya çıkardı. İşte, ilgili veriler ve BTC’nin görebileceği yeni dip seviyesi.


Kripto para şirketlerinin yöneticileri, Bitcoin’in bu seviyeye kadar düşmesini bekliyor

FTX krizi kripto para piyasasında yeni bir satış dalgası oluşturdu. Peki, düşüşler bitti mi? Kripto para sektöründe üst düzey yöneticilere yapılan yeni anket ve araştırma, söz konusu kişilerin Bitcoin (BTC) için dip hedefini ortaya çıkarıyor.

Web3 danışmanlığı yapan BDC şirketi, söz konusu araştırma için, ödemeler, merkezsiz finans (DeFi) ve GameFi alanlarında çeşitli kripto projelerde çalışan üst düzey 53 yöneticiye anket yaptı.

İlgili – Bitcoin fiyatı yeniden kritik trend çizgisine yaklaşıyor: Güncel BTC teknik analizi

Bu anketten elde edilen sonuçlara göre, kripto sektörünün yöneticileri, Bitcoin’in daha derin bir ayı piyasasına doğru gittiğini düşünüyor. Yöneticilerin verdiği Bitcoin hedefleri ortalama olarak BTC’de bu düşüşün 11.479 dolarda durabileceğine işaret ediyor. Bu da mevcut 15.918 dolar seviyesinden çok daha aşağı seviye demek. Buna göre, yüzde 30 düşüş bekleniyor.

Kripto para yöneticileri Bitcoin’in bu seviyeye kadar düşmesini bekliyor

Kaynak: BDC Consulting

Araştırma aynı zamanda stablecoin konusuna da eğiliyor. Buna göre araştırmaya katılanların yüzde 91’i Tether (USDT), USD Coin (USDC) ve Binance USD (BUSD) gibi kripto paraların ABD Doları değerlerini koruyacağını düşünüyor. Hem de piyasanın daha fazla ayı durumu göstermesine rağmen.

İlgili – Kripto para borsalarının durumunu artık buradan izleyebilirsiniz!

Kripto para yöneticilerinin kendi yatırımlar

Öte yandan araştırma aynı zamanda kripto para sektöründe üst düzey yönetici olan bu kişilerin kendi kripto portföylerinin ne durumda olduğuna da odaklanıyor. Devam eden ayı durumu ve kripto kışına rağmen bu kişiler ellerindeki kriptoları satmayı düşünmediğini bildiriyor.

Hatta bunlardan yüzde 66’sı önümüzdeki aylarda daha fazla coin alma planları olduğunu söylüyor. Geri kalanı ise hiçbir adım atmayacağını belirtiyor. En ilginci ise hiçbir yöneticisi, “Ben kripto portföyümü azaltmayı planlıyorum.” seçeneğini seçmemiş.

İlgili – Ethereum fiyatında yükseliş ve kritik 1.200 dolar seviyesi: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: