1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto para borsalarının durumunu artık buradan izleyebilirsiniz!

Kripto para borsalarının durumunu artık buradan izleyebilirsiniz!

Kripto para borsalarının durumunu artık buradan izleyebilirsiniz!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası FTX’in çöküşü, sektörde büyük bir sorunu ortaya çıkardı. En çok merak edilen ise borsaların finansal durumlarının nasıl olduğu. İşte, CoinMarketCap bu duruma çözüm sağlayacak yeni bir hizmet başlattı.


CoinMarketCap, kripto borsa rezervlerini izleme hizmeti başlattı

Kripto para sektörünün lider piyasa araştırmacısı olan CoinMarketCap, yeni bir özelliği ile ilgili duyuru yaptı. Platformun bu yeni özelliği, kullanıcılara kripto para borsaların finansal durumu ile ilgili önemli bildiler sağlayacak.

CoinMarketCap’in rezerv ispatı (proof of reserves – PoR) izleyicisi, sektördeki kripto para borsalarının ne durumda olduğunu, rezervlerini ve likiditesini takip ederek kullanıcıları bilgilendirecek. Yapılan duyuruya göre, CoinMarketCap’in borsa izleme hizmeti, şirketin sahip olduğu toplam varlıklar, ilgili halka açık cüzdanlar ve bakiyesini ile mevcut fiyat üzerinden buradaki değeri takip edecek.

CoinMarketCap, PoR izleyicisinin her beş dakikada bir güncelleneceğini söylüyor. Platform, 22 Kasım’da bir tweet üzerinden kullanıcıların bu aracı nasıl kullanabileceği paylaştı.

İlgili – Uzman ekonomiste göre Ripple’ın yükselmesi için 2 önemli sebep

CoinMarketCap (@CoinMarketCap), Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Yeni CMC özelliği: Borsalar için rezerv kanıtı. Proof of Reserves (PoR), doğrulanabilir bir denetim uygulaması aracılığıyla kripto para rezervleri konusuna bir şeffaflık sağlayacak.”

Bu tweetin devamında bir de örnek olarak kripto para borsası Binance ile ilgili bilgiler paylaşıldı. CoinMarketCap, aynı zamanda Binance’in sahip olduğu bir platform. Bu bilgilere göre Binance’in adreslerinde bulunan toplam varlıkların değeri 65 milyar dolar.

CoinMarketCap’in rezerv ispatı hizmetinde yer alan diğer kripto para borsaları ise şöyle: KuCoin, Bitfinex, OKX, Bybit, Crypto.com ve Huobi.

Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng “CZ” Zhao, bu gelişmeyi Twitter üzerinden duyurdu. Ona göre bu önemli bir gelişme ve borsalara “büyük bir şeffaflık katkısı” sağlayacak.

İlgili – Vitalik Buterin’in kripto borsa fikrine Binance ve Coinbase CEO’sundan tam destek

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.