Loading...
btc
BTC
-4.09%
Bitcoin
66.693,64 USDT
eth
ETH
-5.52%
Ethereum
3.465,58 USDT
bch
BCH
-5.94%
Bitcoin Cash
441,23 USDT
xrp
XRP
-3.77%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.28%
Litecoin
77,05 USDT
bnb
BNB
-3.41%
Binance Coin
603,73 USDT
sol
SOL
-6.63%
Solana
148,50 USDT
avax
AVAX
-3.12%
Avalanche
31,27 USDT
ada
ADA
-4.66%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-2.4%
Poladot
6,35 USDT
doge
DOGE
-4.95%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-5.38%
Shiba Inu
0,00 USDT

Vitalik Buterin’in kripto borsa fikrine Binance ve Coinbase CEO’sundan tam destek

binance
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FTX’in çökmesi, kripto borsaları sorununu sektörün bir numaralı gündemi yaptı. Ethereum kurucusu da bu soruna çözüm olarak bir öneride bulundu. Öyle görünüyor ki hem Binance, hem de Coinbase CEO’ları bu fikre tam destek veriyor.


Vitalik Buterin önerdi, Binance ve Coinbase CEO’su tam destek verdi

Dünyanın en büyük iki kripto para borsasının üst düzey yöneticilerinden, Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in kripto para borsaları fikrine destek geldi. Buterin, kripto para borsalarının müşterilerinin önünde nasıl şeffaf kalabilecekleri ile ilgili görüşlerini paylaşmıştı. FTX’in çöküşünden sonra kripto piyasasının en büyük gündemi ve odaklandığı sorun borsalarla ilgili.

FTX krizinden sonra bazı kripto para borsaları öne çıkarak kendi rezervlerini paylaştı. Böylece bu borsalar iflas etmek riski taşımadıklarını göstermeye çalışıyor.

İlgili – Yeni dalgalanma ile Ethereum fiyatının geldiği kritik seviye: Güncel ETH teknik analizi

Buterin ise bir öneride bulundu. Buna göre kullanıcılar kendi bakiyelerini Merkle ağacı (Merkle Tree) rezerv kanıtı ile doğrulayabilecek. Bu sistemin gizliliği ise zk-SNARK teknolojisi ile sağlayacak. Buterin şöyle açıklıyor:

“Yapabileceğimiz en basit şey, tüm kullanıcıların bakiyelerini bir Merkle ağacına (veya daha basit olarak, bir KZG kanıtı) koymak. Böylece kullanıcılar buradan bakiyelerinin negatif olmadığını görebilecek ve ZK-SNARK ile bunun kanıtına ulaşacak. Gizlilik için ek bir katman eklersek, her kullanıcıya verilen Merkle verisi (veya KZG kanıtı), diğer herhangi bir kullanıcının bakiyesi hakkında hiçbir şey ortaya çıkarmaz.”

Merkle ağacı, blockchain üzerindeki verilerinin daha verimli ve güvenli bir şekilde kodlanmasına yardımcı oluyor. Böylece tüm veriler ortaya çıkmadan ilgili bilgilerin hızlı bir şekilde doğrulanmasına yardımcı olabilir.

Binance ve Coinbase CEO’sundan Vitalik Buterin’in borsa fikrine tam destek

coinbase ceo'su

Bu önerilerden sonra Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Ethereum kurucusuna teşekkür ederek on-chain muhasebenin sektörün ileri gitmesi için önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Diğer yandan Binance CEO’su Changpeng Zhao da Buterin’in bu fikri üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Buterin ise uzun vadede kripto para borsalarının müşterilerinin coinlerini tutmayacak şekilde değişmesi gerektiğini düşünüyor.

İlgili – Dogecoin’in kullanıcılardan saklı kalan önemli verileri

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.