1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Tecrübeli analistten Bitcoin için bir iyi bir kötü haber!

Tecrübeli analistten Bitcoin için bir iyi bir kötü haber!

Tecrübeli analistten Bitcoin için bir iyi bir kötü haber!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tecrübeli kripto analisti Pentoshi, lider kripto para biriminin ne zaman dibi göreceğini açıkladı. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Tecrübeli analistten Bitcoin için bir iyi bir kötü haber!

Bitcoin, 16.000 doların altına geriledi. Lider kripto para birimi FTX fiyaskosu sonrası düşüşe devam ediyor. Kripto piyasasının toplam değeri 787 milyar dolara geriledi ve 2022 yılının en düşük seviyeleri kaydedildi. Bitcoin için düzeltmenin nerede son bulacağına ve kripto paranın dibinin hangi seviye olduğuna dair ünlü analistlerden tahminler geliyor.

Kripto piyasasında yoğun kitleler tarafından takip edilen tecrübeli analist Pentoshi, sosyal paylaşım platformu Twitter’da 650 binden fazla takipçisi için analizlerini paylaşıyor. Ünlü trader, son paylaştığı analizde Bitcoin için yatırımcılara nefes aldıracak bir tahminde bulundu.

Pentoshi, Bitcoin’de dibin artık yaklaştığına ve BTC’nin yılın en düşük seviyesini kısa sürede göreceğini belirtti. Ancak analist, her dibin yeni bir yükseliş döngüsüne sahne olmadığını söyleyerek yükseliş beklentisi olmadığını da belirtti.

Pentoshi, Bitcoin tabanının mutlaka yeni bir boğa döngüsünün doğuşuna dönüşmediğinin altını çiziyor.

“BTC tabanı yakın olsa da, zaman yönünün yakın olması pek olası değil. Zaman sahip olduğumuz en değerli varlıktır. Olasılıklar, yatay dibin yakın olduğunu ancak yatay görünümün ise uzun süre devam edebileceğini gösteriyor.”

İlgili: Bitcoin fiyat tahmin

Pentoshi’nin grafiğine göre Bitcoin için önümüzdeki aylarda bir birikim dönemi öngörülüyor. Pentoshi, Bitcoin’in konsolidasyonda geçireceği sürenin büyük olasılıkla makro manzaradaki değişiklikler tarafından belirleneceğini söylüyor.

Bitcoin

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine 15.829 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri ise 304 milyar dolara kadar geriledi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

 

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: