Tecrübeli analistten Bitcoin için bir iyi bir kötü haber!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tecrübeli kripto analisti Pentoshi, lider kripto para biriminin ne zaman dibi göreceğini açıkladı. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Tecrübeli analistten Bitcoin için bir iyi bir kötü haber!

Bitcoin, 16.000 doların altına geriledi. Lider kripto para birimi FTX fiyaskosu sonrası düşüşe devam ediyor. Kripto piyasasının toplam değeri 787 milyar dolara geriledi ve 2022 yılının en düşük seviyeleri kaydedildi. Bitcoin için düzeltmenin nerede son bulacağına ve kripto paranın dibinin hangi seviye olduğuna dair ünlü analistlerden tahminler geliyor.

Kripto piyasasında yoğun kitleler tarafından takip edilen tecrübeli analist Pentoshi, sosyal paylaşım platformu Twitter’da 650 binden fazla takipçisi için analizlerini paylaşıyor. Ünlü trader, son paylaştığı analizde Bitcoin için yatırımcılara nefes aldıracak bir tahminde bulundu.

Pentoshi, Bitcoin’de dibin artık yaklaştığına ve BTC’nin yılın en düşük seviyesini kısa sürede göreceğini belirtti. Ancak analist, her dibin yeni bir yükseliş döngüsüne sahne olmadığını söyleyerek yükseliş beklentisi olmadığını da belirtti.

Pentoshi, Bitcoin tabanının mutlaka yeni bir boğa döngüsünün doğuşuna dönüşmediğinin altını çiziyor.

“BTC tabanı yakın olsa da, zaman yönünün yakın olması pek olası değil. Zaman sahip olduğumuz en değerli varlıktır. Olasılıklar, yatay dibin yakın olduğunu ancak yatay görünümün ise uzun süre devam edebileceğini gösteriyor.”

İlgili: Bitcoin fiyat tahmin

Pentoshi’nin grafiğine göre Bitcoin için önümüzdeki aylarda bir birikim dönemi öngörülüyor. Pentoshi, Bitcoin’in konsolidasyonda geçireceği sürenin büyük olasılıkla makro manzaradaki değişiklikler tarafından belirleneceğini söylüyor.


Bitcoin

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine 15.829 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri ise 304 milyar dolara kadar geriledi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

 

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Tecrübeli analistten Bitcoin için bir iyi bir kötü haber!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.