1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Analistten Bitcoin ve altcoinler için çarpıcı tahmin: DXY’deki zayıflama…

Analistten Bitcoin ve altcoinler için çarpıcı tahmin: DXY’deki zayıflama…

Analistten Bitcoin ve altcoinler için çarpıcı tahmin: DXY’deki zayıflama…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para analisti, Ethereum tabanlı bir altcoin için ralli çağrısı yaparken, ABD dolarındaki zayıflamanın ardından Bitcoin ve altcoinlerde büyük bir hareket öngördüğünü açıkladı.

Dolar endeksinde kritik kırılma – Bitcoin ve altcoinler ne olur?

Sosyal medyada TechDev olarak bilinen kripto para analisti Twitter’da takipçilerine, ABD dolarındaki zayıflamanın ardından dijital varlık piyasalarında, Bitcoin ve altcoinler için büyük bir hareket öngördüğünü söyledi.

 

 

İlginizi çekebilir:

TechDev, kripto paraların toplam piyasa değeri, 2017’nin en yüksek seviyesinin üzerinde kaldığı için altcoinlerin genel olarak daha fazla kazanç elde etmeye hazır olduğunu söylüyor.

Analiste göre, kritik desteğin kırılmaması ve zayıflayan ABD dolar endeksi (DXY), gelecekte büyük kazançlara kapı açabilir.

“Altcoinler, akümülasyon bölgesi olarak düşündüğüm tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde kalmaya devam ediyor…

Ve bu, DXY aşağı yönlü büyük bir kırılma yaşarken, oluyor.

Her ikisi de böyle devam ettiği sürece, bu tez sekiz ay değişmeden kalır:

Daha büyük bir çerçeveden bakınca, düz bir düzeltme içindeyiz.”

Kripto analisti Bitcoin hakkında da müthiş yorumlarda bulunuyor. BTC’nin 2030’a kadar sürebilecek 20 yıllık bir Elliott Wave* (Dalga) döngüsünde olduğunu söylüyor. 

 

Analistten Bitcoin ve altcoinler için çarpıcı tahmin: DXY'deki zayıflama...
Bitcoin yükselişi

 

İlginizi çekebilir:

Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var. Ve oluşan hareketler ise, kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli veriler oluşturur.

Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.

Analistler de dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için bu teoriyi kullanır. Teoriye göre, bir trend beş ana dalgayla oluşur.  Ve her büyük dalganın beş küçük dalgadan oluştuğunu varsayılır.

TechDev’e göre BTC, Elliott Dalga teorisinin ilkelerine göre, gelecek yıl 100.000 ila 120.000$’ı hedefleyebilir.

Pump yapacak coin: Telcoin (TEL)

Bu arada analist, Ethereum tabanlı bir altcoin için de ralli çağrısı yapıyor. Ödeme ve havale odaklı bir proje olan Telcoin’in yerel tokeni TEL’in kritik bir Fibonacci düzeltme seviyesine dokunduktan sonra daha büyük bir sıçramaya hazırlanabileceğini söylüyor.

 

 

“0.618’e geri dönüşün ardından TEL, volatilite sıkışıklığından haftalık grafikte büyük bir boğa patlaması gösteriyor.

İlk yeşil nokta test edildi. Şimdi çizginin üzerinde 2. kapanışı deniyor.

Şunları takip ediyorum:

– 2. yeşil nokta

– Yeşile dönüşen çubuklar

– Yeşile dönüşen iz çizgisi

Bunlar bir sonraki büyük hamlenin başlangıcı olabilir.”

Yazımızı yayına hazırlarken TEL, CoinMarketCap verilerine göre, gün içinde yaklaşık %8 düşüşle 0,0017$’dan işlem görüyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.