Bitcoin ayı piyasası bitti mi? – Analiz platformu açıkladı

Bitcoin ayı piyasası bitti mi? - Analiz platformu açıkladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir kripto analiz platformu, bazı onchain metrikleri inceleyerek, Bitcoin ayı piyasasına dair önemli detaylar paylaştı.

Bitcoin ayı piyasası bitti mi?

Popüler bir kripto analiz şirketine göre bazı onchain metrikler, Bitcoin’in ayı piyasasının dibine yaklaştığını gösteriyor.

 

Bitcoin ayı piyasası bitti mi? - Analiz platformu açıkladı

 

İlginizi çekebilir:

IntoTheBlock yöneticilerinden Lucas Outumuro, yeni bir analiz paylaştı. Analiz, Bitcoin (BTC) sahiplerinin yarısından fazlasının, pozisyonlarında Mart 2020’den beri görülmeyen bir oranda para kaybettiğini ortaya koyuyor. 2015 ayı piyasasında bu rakam %62 ile zirve yaparken, 2018’de %55’e ulaşıyor.

Outumuro bu durumu şöyle açıklıyor:

“Başlangıçtan bu yana %25.000 değer kazanan bir varlığı hodl edenlerin çoğunluğunun zararda olması, düşüş eğiliminin giderek keskin bir şekilde arttığını gösterebilir. 2015’te, Bitcoin sahiplerinin çoğunluğunun yeniden kâr elde etmesi altı ay sürerken, 2018’de 3 ay gibi daha kısa bir sürede kara geçtiler.


Ayı döngüleri kısalıyor gibi görünüyor. Ve zamanla bu yatırımcıların daha küçük bir kısmı kaybediyor. Bu eğilim aynı zamanda potansiyel bir dibin yakın olma ihtimalini de destekliyor.”

Bitcoin yazımız yayına hazırlanırken CoinMarketCap verilerine göre, 16.632 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto varlık, son 24 saattir yatay fiyat hareketleri sergiliyor.

Outumuro ayrıca, uzun vadeli yatırımcıların kripto piyasasındaki son düşüşler sırasında, BTC satın aldıklarını da belirtiyor. Ve söylediğine göre, bir yıldan uzun süredir hodl eden adreslerin tuttuğu Bitcoin miktarı, bu yıl şu ana kadar 2,7 milyon BTC arttı.

“Uzun vadeli yatırımcılardan gelen talep, ayı piyasalarında yavaş yavaş Bitcoin için bir zemin oluşturuyor. Ve bunlar genellikle ellerindekini, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden kısa bir süre sonra yeni yatırımcılara satmaya başlar.”

Outumuro ayrıca, bu hafta merkezi kripto borsalarından kayda değer çıkışlar görüldüğünü de vurguluyor.

 

Bitcoin ayı piyasası bitti mi? - Analiz platformu açıkladı

 

Bitcoin ve Ethereum, toplamda 3 milyar doların üzerinde çıkışlar kaydetti. Analiste göre, dijital varlıkların kripto borsalarından çıkışı büyük olasılıkla merkezi platformlara karşı güvensizlik olduğunu veya yatırımcıların akümülasyon yaparak, fonlarını cüzdanlarına çektiğini gösteriyor.

İlginizi çekebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin ayı piyasası bitti mi? – Analiz platformu açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.