Bitcoin boğa koşusu ne zaman ve nasıl başlayacak? – Goldman Sachs yöneticisi açıkladı

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Raoul Pal, bir sonraki Bitcoin boğa koşusuna dair tüm detayları (Bitcoin boğa koşusu ne zaman ve nasıl başlayacak?) anlattı.

Bitcoin boğa koşusu ne zaman?

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Twitter’da takipçilerine, muhtemel bir Bitcoin boğa koşusuna dair detayları aktardı. Bu koşunun, makro ekonomik koşullar bir likidite dalgası yaratacak kadar iyileştiği zaman gerçekleşeceğini söyledi.

 

Bitcoin boğa koşusu ne zaman ve nasıl başlayacak? - Goldman Sachs yöneticisi açıkladı

 

İlginizi çekebilir:

Kripto para uzmanı, yatırımcılar ekosisteme geri döndüğünde, Bitcoin piyasasının katlanarak büyüyeceğini ve patlama yapacağını söylüyor.

 


https://twitter.com/RaoulGMI/status/1592848665512923142

 

“Kurumsal yatırımcılar için en büyük itici güç olan likidite geri döndüğünde, ağın değerinin yükselmesi gerekir. Bu da daha fazla yatırımcı getirir. Bu da çarpan etkisi yaratarak, üssel getiri sağlar.”

Pal, Bitcoin’in şu anda ağdaki aktif kullanıcı sayısı ile patlayıcı bir ralliye hazırlandığını söylüyor.

“Ayı piyasalarında, işlem hacmi düşer. Ancak aktif kullanıcı sayısı daha yüksektir. Bu da benimsemenin devam ettiğini gösterir. Benimseme arttığında (yani kullanıcılar), x değer arttığında ( yani kullanımlar), matematiksel çarpan nedeniyle fiyatlar katlanarak artar.”

 

İlginiz çekebilir:

 

https://twitter.com/RaoulGMI/status/1592848651579457536

 

Pal, bahsettiği Bitcoin modelinin, ağdaki kullanıcı sayısı arttıkça bir ağın değerinin arttığını gösteren Metcalfe Yasasına dayandığını söylüyor. Ona göre bu model, ağ kullanıcılarının önceki düşüş piyasalarındaki kadar keskin bir düşüş göstermediğini gösteriyor.

“Ağ etkinliği 2020’de ve 2021’de tekrar zirveye ulaştı ve ardından düştü. Ağ etkinliğinin yavaş yavaş düşmesi, büyüklük olarak bu likidite döngüsü düzeltmesinin öncekilere göre daha az olmasının nedenidir.”

 

Bitcoin boğa koşusu ne zaman ve nasıl başlayacak? - Goldman Sachs yöneticisi açıkladı

 

Ayrıca Pal, ağdaki aktif kullanıcı sayısının nispeten sabit kaldığını ifade ediyor. Ancak bununla birlikte mevcut ayı piyasasındaki düşüşün, 2019 ayı piyasasındaki aktif kullanıcı düşüşünden daha az olduğunu belirtiyor. Ve bu yüzden de daha geniş bir benimseme gösterdiğini söylüyor.

“Ağ değerinin buradan yükselmesi için toplam işlem gören değerin artması veya aktif kullanıcı sayısının artması gerekiyor…

Aktif kullanıcı sayısı eğrisi ortalama olarak oldukça düz. 2018’de aktif kullanıcı sayısının ve 2019’da ayrılanların sayısının ne kadar büyük olduğuna dikkat edin.

Bu ayı piyasası çok farklı. Çünkü burada saf spekülasyona karşı daha derin benimseme olduğu gibi, kullanıcılar da genel olarak sabit kaldı .”

 

https://twitter.com/RaoulGMI/status/1592848662702407680

 

“Ayrıca, işlem yapılan toplam değer, daha büyük kurumsal oyuncular kenarda kaldığı için düştü. Ancak yine de ortalama olarak, 2018’in en yüksek seviyeleri civarında kaldı.

2018 bir perakende patlamasıydı. Ancak 2020’den sonrası perakende & kurumlardı. Ve bu da daha derin bir benimsemeyi gösteriyor.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin boğa koşusu ne zaman ve nasıl başlayacak? – Goldman Sachs yöneticisi açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.