“Bitcoin dibi gördü mü?” – 2018 ayı piyasasını bilen analist açıkladı

Bitcoin için nihayet sevindiren haber geldi: Artık ayılar…
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin dibi gördü mü? 2018’de Bitcoin’in çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden popüler bir kripto analisti, en büyük kriptonun dibi görüp görmediğini açıkladı.

“Düşüş bekleyenlere kötü haber! – Bitcoin dibi gördü!”

Youtube’da yayınladığı yeni bir piyasa değerlendirmesinde deneyimli trader Tone Vays, takipçilerine Bitcoin (BTC)‘in dip seviyeyi gördüğünü açıkladı.

Analist, 2022’nin en düşük seviyesi olan 15.546$’ın büyük olasılıkla ayı piyasasının dibi olduğuna inanıyor:

“Bitcoin için mevcut dibin 15.546 dolar olduğunu düşünüyorum. Buranın nihai dip olma ihtimalinin yüksek olmasının nedeni, kimsenin bunun nihai dip olduğunu düşünmemesidir. İnsanların %99’u, daha fazla düşeceğimize inanıyor ve bu yüzden daha aşağı inmeyeceğimizi düşünüyorum. Çünkü herkes 11.000 dolara gideceğimizden o kadar emin ki.”

 

İlginizi çekebilir:

"Bitcoin dibi gördü mü?" - 2018 ayı piyasasını bilen analist açıkladı


Vays, genel piyasa duyarlılığını ölçen metriğin yanı sıra, en sevdiği göstergelerden birinin Bitcoin için potansiyel bir tersine dönüş sinyali verdiğini söylüyor.

Analist, piyasa katılımcılarının bir varlığı biriktirip biriktirmediğini ortaya koyan bir gösterge olan Chaikin Money Flow’un (CMF) yükseliş eğilimi gösterdiğini söylüyor.

“İşte bir süredir gördüğüm en iyi grafiklerden biri. Haftalık ölçekte çökmüş olsak da şu inanılmaz CMF uyumsuzluğuna bakın. Yani bu bana, aslında yakından bakıldığında işlerin iyiye gittiğini, yükselişe geçtiğimizi söylüyor. CMF uyumsuzluğunu görmek gerçekten çok hoşuma gidiyor.

Potansiyel geri dönüşleri belirlerken kullandığım en sevdiğim göstergelerden biri…

Fiyat hala tam anlamıyla bir felaketin içinde olmasına rağmen, CMF’nin hemen hemen yeşile dönmesi çok iyi”.

 

 

Yazımızı yayına hazırlarken CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin gün içinde %2,38 artışla 16.729 dolardan işlem görüyor.

İlginizi çekebilir:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
“Bitcoin dibi gördü mü?” – 2018 ayı piyasasını bilen analist açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.