Bahamalar’dan çok kritik FTX adımı!

ftx
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahamalar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu FTX konusunda çok kritik bir adım attı. Detaylar ve FTX çöküşüne ilişkin gelişmeler yazımızda.

Bahamalar’dan çok kritik FTX adımı!

FTX Borsası’nın yaşadığı likidite sorunu sonrası iflasını açıklamasının sarsıntısı kripto para piyasasında devam ediyor. Kripto para piyasasında yıl içerisinde LUNA ve FTX gibi iki büyük şokun yaşanması ülkelerin düzenleyici otoritelerini harekete geçirdi.

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu perşembe günü yaptığı açıklamada, FTX’in kripto cüzdanlarının içeriğinin önceki cumartesi günü devlet kontrolündeki cüzdanlara aktarılmasını emrettiğini duyurdu.

Komisyon, müşterilerini veya fonlarını koruması gerektiğinde harekete geçmesine izin veren mevcut yasalar kapsamında talimat verildiğini açıkladı.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Ancak Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu’nun geçtiğimiz cumartesi gününden bu yana geçen beş günlük sürede neden resmi bir açıklama yapmadığına dair bir bilgi verilmedi. Komisyon, “FTX Digital Markets’in müşterilerin ve alacaklıların çıkarlarını korumak için acil ara düzenleyici eylem gerekliydi” diyerek kararının gerekçesini açıkladı.

İlgili: Kripto borsalarına güvensizlik Bitcoin cüzdanlarını popüler hale getirdi!

Komisyon aynı zamanda FTX’in alacaklıları, müşterileri ve paydaşları için mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için dünyanın dört bir yanındaki diğer düzenleyiciler ve yetkililerle istişarelerde bulunacağını söyledi.


“Önümüzdeki günlerde ve haftalarda komisyon, mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için küresel olarak FDM’nin alacaklılarını, müşterilerini ve paydaşlarını etkileyen konuları ele almak için diğer düzenleyiciler ve yetkililerle birlikte çalışacaktır.”

Bu el koymanın ardından Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu artık fiili olarak en fazla Ethereum’a sahip cüzdanlara sahip. FTX’in iflası konusunda ABD ve Bahamalar yetkilileri arasında yargı yetkisinin kimde olduğu hakkında bir tartışma yaşandığı da biliniyor.

ftx

 

Kaynak

 

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bahamalar’dan çok kritik FTX adımı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.