1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bahamalar’dan çok kritik FTX adımı!

Bahamalar’dan çok kritik FTX adımı!

Bahamalar’dan çok kritik FTX adımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bahamalar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu FTX konusunda çok kritik bir adım attı. Detaylar ve FTX çöküşüne ilişkin gelişmeler yazımızda.

Bahamalar’dan çok kritik FTX adımı!

FTX Borsası’nın yaşadığı likidite sorunu sonrası iflasını açıklamasının sarsıntısı kripto para piyasasında devam ediyor. Kripto para piyasasında yıl içerisinde LUNA ve FTX gibi iki büyük şokun yaşanması ülkelerin düzenleyici otoritelerini harekete geçirdi.

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu perşembe günü yaptığı açıklamada, FTX’in kripto cüzdanlarının içeriğinin önceki cumartesi günü devlet kontrolündeki cüzdanlara aktarılmasını emrettiğini duyurdu.

Komisyon, müşterilerini veya fonlarını koruması gerektiğinde harekete geçmesine izin veren mevcut yasalar kapsamında talimat verildiğini açıkladı.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Ancak Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu’nun geçtiğimiz cumartesi gününden bu yana geçen beş günlük sürede neden resmi bir açıklama yapmadığına dair bir bilgi verilmedi. Komisyon, “FTX Digital Markets’in müşterilerin ve alacaklıların çıkarlarını korumak için acil ara düzenleyici eylem gerekliydi” diyerek kararının gerekçesini açıkladı.

İlgili: Kripto borsalarına güvensizlik Bitcoin cüzdanlarını popüler hale getirdi!

Komisyon aynı zamanda FTX’in alacaklıları, müşterileri ve paydaşları için mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için dünyanın dört bir yanındaki diğer düzenleyiciler ve yetkililerle istişarelerde bulunacağını söyledi.

“Önümüzdeki günlerde ve haftalarda komisyon, mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için küresel olarak FDM’nin alacaklılarını, müşterilerini ve paydaşlarını etkileyen konuları ele almak için diğer düzenleyiciler ve yetkililerle birlikte çalışacaktır.”

Bu el koymanın ardından Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu artık fiili olarak en fazla Ethereum’a sahip cüzdanlara sahip. FTX’in iflası konusunda ABD ve Bahamalar yetkilileri arasında yargı yetkisinin kimde olduğu hakkında bir tartışma yaşandığı da biliniyor.

ftx

 

Kaynak

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: