1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple’dan XRP coin için önemli Avrupa ve e-para açılımı

Ripple’dan XRP coin için önemli Avrupa ve e-para açılımı

Ripple’dan XRP coin için önemli Avrupa ve e-para açılımı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple, SEC ile devam eden davasından dolayı artık yüzünü Avrupa’ya çevirdi. Şimdi bu bölgede yasal bir şirket olarak faaliyet göstermek için kritik adımları atıyor. Ripple ve XRP ile ilgili bu önemli gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


Ripple’dan XRP coin için önemli Avrupa ve e-para açılımı

Kripto para şirketi Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal savaşından dolayı başka ülkeleri tercih etmeye başladı. Gelen yeni bilgilere göre, Ripple Labs, Avrupa pazarına girmek için İrlanda’dan ilgili düzenleyici izinleri almak istiyor. Ripple şimdi İrlanda’da sanal varlık servis sağlayıcısı (virtual asset service provider – VASP) lisansı almak istiyor. Ayrıca ardından elektronik para (e-para) lisansına da başvurmayı planlıyor.

Avrupa Birliği (AB) üyesi olan İrlanda’dan alınacak bu lisansların Ripple’a Avrupa’nın kapısını açacak.

Ripple’ın Avrupa’ya açılma planları ile ilgili bilgileri ise Ripple Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, CNBC’ye yaptığı açıklama sırasında paylaştı. Ona göre Avrupa kripto para yasasının 2024 yılında yürürlüğe girmesi planlanıyor. Bu yasa ile Ripple artık tam teşekkürlü bir AB şirketi olarak birliğin tüm 24 ülkesinde yasal faaliyet gösterecek.

İlgili – Coinbase’den Ripple – SEC davasında kritik adım

Ripple

ABD’nin düzenleyici kurumu SEC, Aralık 2020’de Ripple’ı mahkemeye vermişti. Burada, meknul kıymet olduğunu iddia ettiği XRP’yi kayıt dışı satmak suçu işlendiğini savunuyor. Ripple – SEC davasının bu kadar uzaması sonucu, kripto para şirketi de artık diğer ülkelere odaklanmaya başladı.

Ripple artık İsveç ve Fransa’da ortaklıklar kurmaya başladı. Stuart Alderoty da artık Ripple’ın gelirlerinin ABD’den gelmediğini vurguluyor. Hem de çalışanlarının önemli bir kısmının hala ABD’de olmasına rağmen. Tabii bu durum da yakında değişmeye başlayabilir. Alderoty’de buna işaret ederek şöyle diyor:

“Ripple artık operasyonlarını ABD dışında gerçekleştiriyor.”

Alderoty aynı zamanda Ripple’ın İrlanda lisansını alır almaz ardından tüm Avrupa genelinde yayılmayı planladığını söylüyor. Tabii ardından bir de e-para lisansı için başvuracak.

İlgili – Ripple – SEC davası dönüm noktasında: XRP balinaları artıyor

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: