1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Analist: Bitcoin (BTC) fiyatı bundan sonra hızla artacak

Analist: Bitcoin (BTC) fiyatı bundan sonra hızla artacak

Analist: Bitcoin (BTC) fiyatı bundan sonra hızla artacak
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, 2021’den beri en güçlü satış sinyalini veriyor; BTC fiyatı 10 bin dolara düşecek mi sorusu dolaşıyor piyasada. Kripto para birimi sektörü, piyasa değerini 2020’den bu yana en düşük seviyelere düşüren FTX kaynaklı krizden henüz kurtulamamış olsa da, amiral gemisi kripto para birimi 2021’den bu yana en güçlü satış sinyalini gösteriyor.

Bitcoin için 10k beklentisi

Özellikle, 3 günlük zaman diliminde Bitcoin’in fiyat hareketlerini gözlemleyen uzmanlar, 18 Kasım’da, bir Ayı Haçı oluşturan hareketli ortalama sapmasına (MACD) dikkat çekti. Analistler ayrıca şunları açıkladı: “Mart 2021’den bu yana, bu dizilişi dört kez daha yaşadık ve bunların tümü yeni bir düşüş verdi. 16 Eylül 2021 Cross, “yalnızca” -%18’lik bir düşüşle sınırlıydı, ancak diğer üçü muazzam -%50, -%52 ve -%57 düşüşler sağladı.” Bugünün Ayı Haçı mumundan “standart” (…) -%50’lik bir düşüşün, fiyatı şüphesiz çok büyük bir psikolojik seviye olan 10.000$ bariyerinin biraz altına çekeceği sonucuna vardılar.

Bitcoin Analist: Bitcoin (BTC) fiyatı bundan sonra hızla artacak

Bununla birlikte, TradingShot, geçmiş olaylardan farklı tek bir parametre fark etti: bu sefer, Ayı Çapraz oluşumu, önceki olaylarda “Yukarı” posiyonda iken şimdi “Aşağı” yönlü olması. Analistler bunun olası sonuç üzerinde herhangi bir etkisinin olup olmayacağından emin değiller, ancak bunun düşüş formasyonunun sona ermesine yol açabileceğinin altını çizdiler. Açıklamaları şöyle: “Bu sefer farklı olabileceğinin iyi bir göstergesi, fiyatın Kanal Düşüşünün üzerine çıkması, dolayısıyla 3D MA50’nin (şu anda 20386’da) da olması olabilir.”

bitcoin

Bunun da ötesinde, Moustache olarak bilinen takma adlı kripto uzmanı, daha önce Bitcoin’in şimdiye kadarki en büyük alçalan  ve genişleyen grafiği oluşturduğunu fark etti ve tarihsel olarak “fiyatın bundan sonra her zaman hızla arttığını” vurguladı. Basın zamanında, Bitcoin, günde %1,64 artışta, ancak önceki yedi günlük ölçekte hala %2,87 düşüşle 16.801 dolardan el değiştiriyordu ve dalgalı bir haftalık model gösteriyordu. Kümülatif olarak, ilk merkezi olmayan finans (DeFi) varlığı son 30 gün içinde %12,64 kaybetti. Finbold tarafından 18 Kasım’da alınan verilere göre, 322,12 milyar dolarlık piyasa değeriyle Bitcoin, bu göstergeye göre en büyük dijital para birimi olmaya devam ediyor.

Kaynak

Etiketler: