Coinbase’den Ripple – SEC davasında kritik adım

sec kararı ripple xrp için büyük bir darbe olabilir
sec kararı ripple xrp için büyük bir darbe olabilir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Ripple – SEC davasına müdahil olarak önemli bir belgeyi mahkemeye sundu. Olayın ayrıntıları ve Coinbase’in yaptığı açıklamaya bakalım.


Coinbase’den Ripple – SEC davasında kritik adım

San Francisco merkezli kripto para ve ödemeler şirketi olan Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasından devam eden davada yeni bir gelişme var. ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, mahkemeye “amicus raporu” isimli belgesini sundu. Amicus raporları, üçüncü tarafların mahkemeye uzman görüşü olarak sunduğu belgeler. Coinbase de sunduğu bu rapor ile Ripple’a destek sağlıyor.

Coinbase, Ekim sonunda mahkemeye başvurarak, Ripple – SEC davasına amicus raporu sunmak için izin istemişti. ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres da Pazartesi günü aldığı kararla, Coinbase ve amicus izni isteyen tüm tarafların ilgili raporları mahkemeye sunabileceğine karar vermişti. Yargıç, amicus raporlarının mahkemeye sunulması için en geç 18 Kasım gününü belirlemişti.

İlgili – Ripple – SEC davası dönüm noktasında: XRP balinaları artıyor

Ripple SEC davasında XRP fiyatına pump yaptıran karar!

Bazı kuruluşlar Ripple’a destek veren amicus raporları sundu. Bazıları ise SEC’i destekleyen raporlar sunacak.

Coinbase ise bu konuda şunu söylüyor:

“Kamuya açık açıklamalar ile işlemlerin yasal olduğu sinyalini verdikten sonra XRP satıcılarına dava açan SEC, en temel prensiplerini kaybetmiş oluyor. Bitcoin, Ether ve XRP piyasaya çıktıktan sonra SEC yıllarca izledi ve bu kripto paralar için milyarlarca dolarlık bir piyasa oluşmasına izin verdi. Bu gelişmeleri izlerken ise hiçbir zaman bu varlıkların ‘menkul kıymet’ olduğunu söylemedi. Böylece bu varlık sınıfı için olan sınırlamalardan hiç bahsetmedi.”


Coinbase aynı zamanda adil uyarı koşullarının da SEC tarafından çiğnendiğini ve bundan dolayı mahkemenin SEC’in özet karar istediğini geri çevirmesi gerektiğini de ifade ediyor.

İlgili – İşte, Ripple – SEC davasının sonuçlanacağı tarih

SEC, Ripple’a Aralık 2020’de dava açmıştı. Burada Ripple’ın kayıt dışı menkul kıymet olan XRP satarak yasaları çiğnediğini iddia ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Coinbase’den Ripple – SEC davasında kritik adım
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.