okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.96%
Bitcoin
69.213,10 USDT
eth
ETH
0.81%
Ethereum
3.758,36 USDT
bch
BCH
-0.23%
Bitcoin Cash
493,71 USDT
xrp
XRP
0.46%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.12%
Litecoin
84,90 USDT
bnb
BNB
0.41%
Binance Coin
602,76 USDT
sol
SOL
-0.18%
Solana
167,39 USDT
avax
AVAX
0.18%
Avalanche
38,08 USDT
ada
ADA
-0.13%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.71%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
3.69%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
2.06%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto borsalara güvensizlik bu Bitcoin cüzdanlarını popüler yaptı

kripto para cüzdanı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FTX borsasının çökmesi sadece Bitcoin fiyatını vurmadı. Bu olay aynı zamanda tüm kripto para borsalarına yönelik bir güvensizliği de getirdi. İşte, bundan dolayı BTC sahipleri coinlerini saklamak için farklı bir seçeneğe yöneliyor.


Kripto borsalara güvensizlik bu Bitcoin cüzdanlarını popüler yaptı

Kripto para borsası FTX ve onun yerel coini FTT’nin çöküşünden sonra Bitcoin sahipleri önemli bir konuda her zaman tavsiye edilen şeyi yapmaya başladı. KoinMedya olarak da sık sık yayınladığımız yazılarda, güvenlik açısından coinlerin borsalarda değil soğuk cüzdanlarda tutulması gerektiğini vurgulamıştık. Öyle görünüyor ki şimdi BTC sahipleri coinlerini borsaların dışına taşıyarak, borsalara yönelik söylenen “Senin anahtarın ve senin coinin değil” sloganını takip ediyor.

Kripto para borsalarından yüklü miktarlarda Bitcoin çıkışları yaşanıyor. Bu süreç, Sam Bankman-Fried’in kripto borsası FTX’in çökmesinden sonra başladı. FTX, kripto para topluluğuna şunu gösterdi: Borsalarda hiçbir şey güvende değil. Bundan dolayı Bitcoin ve kripto paraları saklamanın en iyi yolu donanım cüzdanları ya da soğuk cüzdanlar.

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir?

Coinglass’in paylaştığı veriler şunu gösteriyor. Şimdi borsalarda, 10 Kasım’daki 2,02 milyon coin ile kıyaslandığında yüzde 9,4 oranında daha az Bitcoin var. Borsalarda şu an bulunan Bitcoin sayısı 1,83 milyon. Bu şu demek. Son yedi günde, borsalardan 190.000 BTC çıkışı oldu. Bu da Bitcoin’in mevcut piyasa değerinden 3,14 milyar dolar ediyor.

Coinglass (@coinglass_com) Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, piyasada çekilen coinlere dikkat çekerek şöyle diyor:

“Piyasadaki likidite ölüyor. Dikkat etmemiz gerekiyor.”

Eğer sıradan bir günde olsaydı, borsalardan çıkış yapan bu kadar Bitcoin şu anlama gelirdi. Yatırımcılar uzun vadeli alım yaparak birikime başladı. Bundan dolayı coinlerini soğuk cüzdanlara koyuyorlar. Ancak şimdi elimizde olan veriler borsalardan mevcut BTC çekimlerinin farklı bir durumdan kaynaklandığını gösteriyor.

Söz konusu verilere göre, önemli bir kripto para donanım cüzdanı üreticisi olan Trezor, FTX çöküşünden sonra satışlarda yüzde 300 artış kaydediyor. Bundan dolayı çok kolaylıklar Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının borsalardan kaçarak paralarını soğuk cüzdanlar ve donanım cüzdanlara aktarmaya başladığını söyleyebiliriz.

İlgili – Bitcoin’in yeni hedefi 13.000 dolar civarında mı? Analistlerden uyarı!

Sahte Trezor Cüzdan Alarmı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.