1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bu altcoin hakkında çıkan iddialara meydan okuyor! %100 artış gösterdi

Bu altcoin hakkında çıkan iddialara meydan okuyor! %100 artış gösterdi

Bu altcoin hakkında çıkan iddialara meydan okuyor! %100 artış gösterdi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bu altcolin gizlilik odaklı altcoinlerin Avrupa’da yasaklanacağı iddiasına meydan okuyor. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bu altcoin hakkında çıkan iddialara meydan okuyor!

Avrupa’da gizlilik odaklı altcoinlerin yasaklanacağı iddiası dillendiriliyor. Mahremiyet koinleri yasağı söylentileri dolaşırken bu tür bir altcoin olan Secret (SCRT), kripto piyasasının genel durumuna ve hakkındaki söylentilere meydan okuyor.

Secret (SCRT), uçtan uca şifreleme ve “Gizli Sözleşmeler” adı verilen akıllı sözleşmelerle Cosmos (ATOM) ağı üzerine kurulmuş gizlilik merkezli bir zincirdir.

Secret Network, blockchainler üzerinde yapılan işlemleri kontrol eden, akıllı sözleşmelerde gizliliği, mahremiyeti getiren ilk blockchain olarak karşımıza çıkıyor. Network Şubat 2020‘de lansman edildi. Secret Network’un CEO’su eski bir Enigma yöneticisi Tor Bair.

Akıllı sözleşmelerin gizli olmasının anlamı, Secret üzerinde inşa edilen uygulamaların şifrelenmiş verileri, blockchain nodeları (düğüm) de dahil olmak üzere kimseye açıklamadan kullanabilmesidir.

Kripto para piyasası FTX krizinden sonra merkezi borsaların güvenilirliğini tartışıyor ve piyasa 2022’in en düşük seviyelerinde konsolide oluyor. Bu dönem içerisinde SCRT çarşamba günü aniden parabolik bir hareketle bir günden kısa bir süre içinde 0,64 dolardan 1,29 dolara yükseldi ve %101 artış gösterdi.

Secret (SCRT) haftalık fiyat hareketleri

altcoin

 

Gizlilik odaklı kripto paralar, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) dahil olmak üzere ABD’nin yanı sıra Avrupa’daki düzenleyicilerden büyük bir baskı görüyor.

FATF, kripto para borsalarını, bankaları ve tezgah üstü (OTC) piyasaları, değeri 10.000 dolardan fazla olan kripto işlemlerinde yer alan kişiler hakkında tanımlayıcı bilgileri paylaşmaya zorluyor.  Kripto piyasasında güvenilirlik tartışmalarının arttığı bu günlerde yasaklar ve zorlamalar daha fazla artacak gibi görünüyor.

Secret (SCRT), yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,84 dolardan işlem görüyor. SCRT’in piyasa değeri 138 milyon dolar civarında.

İlgili: Secret (SCRT) nedir, geleceği nasıl?

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: