Bitcoin’in yeni hedefi 13.000 dolar civarında mı? Analistlerden uyarı!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı FTX krizi sonucu zor günler geçiriyor. Analistler ise BTC ve altcoinler için yeni bir düşüş dalgası gelebileceğini uyarıyor. İşte, bu düşüş için muhtemel hedefler.


Bitcoin’in yeni hedefi 13.000 dolar civarında mı? Analistlerden uyarı!

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saatte 16.500 dolar civarında işlem gördü. Bu seviyelere düşmesinin sebebi ise FTX borsası ile ilgili yaşanan gelişmeler.

Bitcoin’in yeni hedefi 13.000 dolar civarında mı? Analistlerden uyarı!

BTC/USD 1 saat grafiği (Bitstamp). Source: TradingView

Tabii Bitcoin fiyatı yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi yaşanan dalgalanmadan bir miktar kurtuldu. Genel olarak 16.500 dolar civarında istikrara kavuşmaya çalışıyor. Ancak yine de birçok analiste göre mevcut durum hala iyimserlikten çok uzak.

İlgili – Her gün 1 Bitcoin satın alacak ülke

Kripto analist Crypto Tony, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Bizim yeniden iyi bir long pozisyon alabilmemiz için boğaların 17.600 dolar seviyesini geri alması gerekiyor. Ancak şimdilik ayılar kontrolü elden bırakmadı.”


Başka bir analist “Il Capo of Crypto” de altcoinler ile ilgili uyarıda bulunuyor. Ona göre altcoinler yeni bir yüzde 50’lik kayıp yaşayabilir. Takipçilerine ise hiç çekinmeden “Ben tekrar ediyorum. TÜM PİYASAYALARDAN ÇIKIN” tavsiyesinde bulunuyor. Ona göre “çoğu kişi yaklaşan şeye hazırlıklı değil”.

Veriler 13.500 dolara işaret ediyorum

BTC/USD paritesi için aşağıdaki hedefler konusunda ise başka bir kripto analist Titan of Crypto, borsaların emir defterlerinde bazı yüksek likiditeye sahip bölgeleri işaretledi. Bu bölgelerden en büyüğü ona göre 13.500 dolarda bulunuyor. Şöyle açıklıyor:

“Her ne kadar 18,5k dolar, 17,2k dolar ve 15,5k dolar bölgelerinde yakalanabilecek likidite olsa da aşağıdaki en büyük bölge 13,5k dolarda.”

Analitik kaynaklarda Material Indicators ise mevcut spot fiyat ile 13.000 dolar arasında likidite durumunu hesaplayarak Binance emir defterinde bunun 195 milyon dolar olduğunu belirtiyor.

İlgili – Elon Musk, iyi bir geleceği olan 3 kriptoyu açıkladı: Dogecoin…

Diğer yandan Sam Bankman-Fried’in ayrılmasından sonra FTX’in yeni CEO’su olan John Ray III da şimdiye kadar kurumsal kontrol açısından hiç bu ölçüde bir kontrol kaybı görmediğini açıklıyor. FTX için işler düşünüldüğünden de kötü gidiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’in yeni hedefi 13.000 dolar civarında mı? Analistlerden uyarı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.