Loading...
btc
BTC
-0.14%
Bitcoin
63.334,52 USDT
eth
ETH
-0.1%
Ethereum
3.098,98 USDT
bch
BCH
-3.39%
Bitcoin Cash
491,07 USDT
xrp
XRP
-0.33%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
1.2%
Litecoin
79,03 USDT
bnb
BNB
-0.69%
Binance Coin
548,92 USDT
sol
SOL
-0.77%
Solana
137,45 USDT
avax
AVAX
1.08%
Avalanche
35,54 USDT
ada
ADA
2.36%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.54%
Poladot
6,74 USDT
doge
DOGE
-2.8%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Her gün 1 Bitcoin satın alacak ülke

Bitcoin fiyatında son bir satış dalgası mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı bu aralar çok düşük seviyeden işlem görüyor. Bu fiyatlar aynı zamanda alım fırsatı da sunuyor olabilir. İşte, bundan dolayı bir ülke yarından itibaren her gün 1 BTC satın alma kararını açıkladı.


Her gün 1 Bitcoin satın alacak ülke

Dünyada Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke, BTC konusundaki vizyonunda değişime gidiyor.

El Salvador’un Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, yarından itibaren BTC alımlarına yeniden başlayacaklarını söyledi.

İlginçtir ki bu açıklamadan hemen sonra Tron’un kurucusu Justin Sun da hızlı davranarak kendi blockchain projesinin de aynı şeyi yapacağını ifade etti.

2022 yılı kripto para piyasası için zorlu geçti. Hem sektör içi hem de piyasa dışından olan faktörler fiyatları ve piyasa durumunu daha aşağı seviyelere itti. Ancak buna rağmen öyle görünüyor ki El Salvador Bitcoin yanlısı stratejisine devam etmede kararlı.

el salvador bitcoin

Bu ülke kısa süre önce BTC’yi resmi para birimi olarak kabul etmesinin birinci yıl dönümünü kutladı. Bundan sonra da her gün 1 BTC satın almaya devam edecek.

Devlet Başkanı Nayib Bukele (@nayibbukele) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Yarından itibaren her gün bir Bitcoin satın almaya başlıyoruz.”

Bu Orta Amerika ülkesi, şimdiye kadar 2.381 BTC biriktirdi. Tabii lider kripto para Bitcoin’in fiyatında son bir yılda oluşan büyük düşüş göz önüne alındığında El Salvador’ın BTC yatırımı büyük değer kaybetti.

Bu arada El Salvador’un adı bir de FTX krizi ile ilgili de geçmeye başlamıştı. Bu ülkenin BTC birikimini çöken borsada tuttuğu iddia edilmişti. Buna rağmen Başkan Bukele, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile yaptığı görüşmede bu iddiaları yalanladı.

Bukele’nin bu açıklamalarına kripto para sektörünün önemli bir ismi olan Tron kurucusu Justin Sun’dan cevap buldu. Sun da yarından itibaren her gün 1 BTC satın alacağını söyledi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.