1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Shiba Inu coin burn hakkında çok az bilinenler

Shiba Inu coin burn hakkında çok az bilinenler

Shiba Inu coin burn hakkında çok az bilinenler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk’ın popüler kripto para birimi Dogecoin’e rakip olarak doğan ve onun gibi meme temalı bir dijital para birimi olan Shiba Inu’nun coin burn faaliyetleri, ekosistemde en çok konuşulan ve en çok merak edilen konular arasında. İşte Shiba Inu coin burn faaliyetleri hakkında bilmek isteyeceğiniz her şey…

Shiba Inu coin burn nasıl yapılır?

Shiba Inu (SHIB), Elon Musk’ın desteklediği meme temalı kripto para birimi Dogecoin’e rakip olarak doğan popüler bir dijital para birimidir.

SHIB tokeni, 2021’de müthiş bir ralli yaşadı. Çünkü fırsatları kaçırma korkusu (FOMO), yatırımcıları inanılmaz seviyelere ulaşan bu para birimini satın almaya yöneltti. Aynı yılın ekim ayında SHIB, 0,00002913$’lık zirve fiyatına yükselirken, %43,8 milyonluk bir artış kaydetti. Doğru duydunuz, Ağustos 2020’de piyasaya sürülüşünden bu yana, yüzde 43,8 milyon fiyat artışı!

 

Shiba Inu coin burn hakkında çok az bilinenler

 

Piyasadaki en popüler meme coinlerden biri olan Shiba Inu, kuşkusuz çok fazla ilgi gördü. Ancak meme temali kripto para ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de şu: Şu ana kadar ne kadar SHIB yakıldı? Shiba’da bir yanma mekanizması var mı? Shiba Inu coin burn nasıl yapılır?

İlginizi çekebilir:

Shiba Inu coin burn mekanizması

Shiba Inu’nun son zamanlarda yanma oranında önemli artışlar kaydedildi. Ve bu yanma oranı, son zamanlarda kripto ekosisteminde en çok konuşulan konulardan biri oldu.

Nitekim bu etkinlik, kripto para biriminin arkasındaki ekibin, dolaşımdaki arzını azaltmak amacıyla, topluluğunun tokenleri yakmasına yardımcı olmak için ayarlanmış bir coin yakma portalının başlatıldığını duyurmasının ardından gündemde çok fazla yer tutmaya başladı.

SHIB’in nasıl bir yanma mekanizması var? 

Esasen Shiba Inu’nun belirli bir token yakma programı yok. Ancak Nisan 2022’de, SHIB sahiplerinin token yakmalarına ve yakma ödülleri almalarına izin veren Shiba Inu yakma portalı duyuruldu.

SHIB için yanma oranı zaten yüksekti. Mart ayında 6 milyar SHIB yok edildi, bu rakam Nisan ayında 10 milyar bireysel yakımlara ulaştı. Tabi bu Shiba Inu portalından önceydi.

Bu arada Shiba Inu’nun üç coin burn adresi var. Bunlar, Ethereum ağının bir parçası ve diğer tokenler için de kullanılır. Bunlar, hiç kimse tarafından kontrol edilmeyen adresler. Bu da tokenlerin gönderildikten sonra etkili bir şekilde dolaşımdan kaldırıldığı anlamına gelir.

  • İlk burn adresi, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin, o sırada 6,7 ​​milyar dolarlık bir değere sahip SHIB tokenlarını yakmak için kullandığından beri en çok kullanılan adres oldu.
  • İkincisi, merkezsiz bir borsa (DEX) olan ShibaSwap ekibi tarafından kullanılan bir adrestir.
  • Üçüncü adres ise, Black Hole (Kara Delik) olarak adlandırılır ve Shiboshi’nin geri kalan NFT’leri için kullanılan adrestir.

 Ne kadar SHIB yakıldı?

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, 70 milyardan fazla SHIB yakıldı. Bu, toplam SHIB arzının %40’ından fazlası demek.

Bu arada Mayıs 2021’de geliştiricilerden hediye olarak 500 trilyon SHIB aldığı için, yakılan SHIB’nin çoğundan Buterin’in sorumlu olduğunu vurgulamakta fayda var.

Buterin, 410,24 trilyon SHIB yaktı. Ve geri kalanını Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal tarafından oluşturulan Hindistan merkezli bir COVID-19 yardım fonuna bağışladı.

Buterin’in “Böyle bir güç odağı olmak istemiyorum” demesi ve kripto geliştiricilerinin bu coinleri hayır kurumlarına vermesini tercih ettiğini söylemesi kripto topluluğundan genel olarak takdir gördü.

 

Shiba Inu coin burn hakkında çok az bilinenler

 

Shiba Inu coin burn için yol haritası

Tüm SHIB sahipleri, Shiba’nın metaverse’sindeki gayrimenkulün yeniden adlandırılmasıyla SHIB’lerini yakabilecekler.

Katman-2’ler ve Shibarium, Shibaswap ve Shibanet gibi merkezsiz borsalar dahil olmak üzere tüm Shiba Inu platformları da bir yakma mekanizmasına sahip olacak.

Ayrıca NOWPayments, satıcılar için bir yakma mekanizmasına sahip. Ve SHIB ortakları, SHIB tokenlarını yakmak için bu hizmeti kullanıyor.

Shiba Inu topluluğu ayrıca kendi inisiyatifleri ile farklı şekillerde token yakar. Örneğin bir proje, token yakmak için bir ortaklık kapsamında Amazon’dan gelen satış gelirini kullanıyor.

Şöyle ki mayıs ayında, Travis Johnson’ın düzenli olarak ayda bir kez coin burn gerçekleştiren SHIB yakma oyunlarını temsil eden Twitter hesabı @shib_superstore, bundan sonra SHIB tokenlerini Amazon üzerinden yakacağını duyurmuştu.

Ekip, SHIB markalı oyunlar ve ürünler satan shibsuperstore.com’un Amazon ortaklık programına eklendiğini duyurdu. Bundan sonra yakılacak SHIB tokenlerini satın almak için, elde ettiği kârın %1 ila %20’sini kullanacağını söyledi.

 

 

Coin burn, token yakma ne demek?

Kripto para ve blockchain sektöründe “token yakma” terimi, söz konusu blockchain üzerinden erişilemeyen bir adrese (“ölü para cüzdanları” veya “boş adresler” olarak da adlandırılır) miktarda token gönderme sürecini ifade eder.

Token yakmadaki amaç nedir?

Projelerin veya platformların bunu yapmadaki amacı, ICO aşamasında piyasaya sürülen tokenleri azaltarak, piyasadaki toplam token sayısını düşürmek. 

Toplam SHIB arzı ne kadar?

SHIB şu anda, toplam 589 trilyonluk bir arza sahip.

Ne kadar SHIB yakıldı?

Şimdiye kadar 410,4 trilyon SHIB yakıldı. Bunların çoğu, ilk olarak Buterin tarafından 6,7 milyar dolarlık SHIB’i yakmak için kullanılan ölü bir Ethereum cüzdanına gönderildi. Diğer token yakma girişimleri, yine kayda değer miktarda SHIB’i dolaşımdan çıkardı. Ancak bunlar Buterin’inkinin yanında çok küçük bir oran olarak kaldı.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.