Loading...
btc
BTC
1.17%
Bitcoin
70.824,59 USDT
eth
ETH
0.92%
Ethereum
3.534,51 USDT
bch
BCH
-1.06%
Bitcoin Cash
607,62 USDT
xrp
XRP
-0.06%
Ripple
0,61 USDT
ltc
LTC
-1.24%
Litecoin
97,54 USDT
bnb
BNB
2.77%
Binance Coin
621,33 USDT
sol
SOL
0.35%
Solana
172,97 USDT
avax
AVAX
0.45%
Avalanche
46,22 USDT
ada
ADA
0.21%
Cardano
0,59 USDT
dot
DOT
0.84%
Poladot
8,45 USDT
doge
DOGE
2.87%
Doge Coin
0,20 USDT
shib
SHIB
0.05%
Shiba Inu
0,00 USDT

FTX çöküşü sonrası Solana ekibinden kritik çağrı!

FTX çöküşü sonrası Solana ekibinden kritik çağrı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto ekosistemini derinden sarsan FTX çöküşü sonrası Solana ekibi, SOL ağı ile ilgili kritik bir çağrıda bulundu.

Solana ekibinden doğrulayıcılara güncelleme çağrı!

Solana (SOL) blok zincirini geliştirmekten sorumlu olan Solana Labs’ın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, tüm doğrulayıcıları (validators) düğümün en son sürümü olan 1.13.5’e güncellemeye çağırdı. Yakovenko’ya göre bu güncelleme, Solana ağında UDP tabanlı protokollerin aşırı yüklenmesinden kaynaklanan tüm kesintileri düzeltecek.

 

FTX çöküşü sonrası Solana ekibinden kritik çağrı!

 

Daha önce bu sorun, henüz test aşamasında olan Solana ağında uzun süreli kesintilere neden olmuştu. Bu arada Solscan’e göre, Solana ağındaki en büyük doğrulayıcıların çoğu hala güncellenmedi. Tüm doğrulayıcıların yalnızca %44,53’ü en son sürüme güncellendi.

İlginizi çekebilir:

 

Bu önemli güncellemeye rağmen, kripto topluluğunun kafasında hala Solana’nın bir blok zinciri olarak performansı hakkında bazı soru işaretleri var. 

Esasen düğümlerin büyük veri sunucuları tarafından bloke edilmesi, merkezi depolama, uzun süreli kesintiler ve kurucu ortağın bizzat doğrulayıcılardan güncelleme talep etmek zorunda kalması birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Ve Solana ağına olan güvensizliği daha da artırıyor.

Bununla birlikte haftanın başlarında proje ekibi, FTX çöküşünden kaynaklı endişeler ekosistemi çepeçevre sararken; operasyonların şeffaflığını kanıtlamak için Solana ağının durumu ile ilgili anlık görüntü yayınladı.

Paylaşılan verilere göre, saniye başına ortalama işlem sayısı şu anda 2.000’dir. Ortalama blok süresi de iyi durumda (şu anda 0,5 milisaniye civarında). Ancak ağ etkinliğinde bir düşüş oldu. Ve bu da kullanılan günlük program sayısında azalmaya yansıdı.

İlginizi çekebilir:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.