1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Dogecoin’in kullanıcılardan saklı kalan önemli verileri

Dogecoin’in kullanıcılardan saklı kalan önemli verileri

Dogecoin’in kullanıcılardan saklı kalan önemli verileri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin (DOGE), kripto para sektörünün önemli conlerinden. Bu coini ne kadar iyi biliyorsunuz? İşte, yeni bir araştırmanın DOGE ile ilgili ortaya çıkardığı saklı kalan önemli verileri.


Dogecoin’in kullanıcılardan saklı kalan önemli verileri

W3T’in kurucusu ve eski bir Ethereum araştırmacısı olan Alex Valaitis, son araştırmasında Dogecoin ile ilgili önemli ayrıntılara odaklanıyor. Valaitis, Dogecoin’in temellerine inerek, ölçeklenebilirliği ve kullanım alanlarına dikkat çekiyor. Bu bilgileri ise Twitter üzerinden bir dizi tweetle paylaşıyor.

Alex Valaitis (@alex_valaitis), Twitter üzerinden şöyle açıklamaya başlıyor:

“Son bir haftada peşin hükümleri ve ön yargılarımı bir kenara bırakarak Dogecoin üzerine bir araştırma yaptım. Bu araştırmadan elde ettiğim en önemli bilgileri bir araya getirdim ve işte Dogecoin ile ilgili en önemli konular.”

Araştırmacıya göre, Dogecoin tek başına çalışan bir katman 1 blockchain ve proof of work (iş kanıtı PoW) konsensüs mekanizması ile çalışıyor. Dogecoin’in modeli Luckycoin ve Litecoin üzerine inşa edildi. Dogecoin aynı zamanda Bitcoin’den sonra en büyük PoW blockchain. DOGE, Scrypt teknolojisini kullanıyor ki bu da DOGE madenciliği yapmak için SHA-256 Bitcoin madencilik donanımının işe yaramadığı anlamına geliyor. Bunun yerine Dogecoin madencileri daha az güçlü olan FPGA ve ASIC cihazları alarak madencilik yapabilir.

İlgili – Elon Musk, iyi bir geleceği olan 3 kriptoyu açıkladı: Dogecoin…

Şu an Dogecoin’de toplamda 5.896 düğüm var. Bu düğümler de küresel çapta çok iyi dağılmışlar. En büyük PoW blockchain olan Bitcoin’in ise dünya genelindeki tam düğüm sayısı 10,000’e yaklaşıyor.

Diğer önemli Dogecoin verileri

Hız konusunda Dogecoin 33 TPS’ye (saniyede yapılabilen işlem sayısı) sahip. Bitcoin’de bu 7’dir. Tesla CEO’su ve ünlü girişimci Elon Musk, daha önce Twitter üzerinden DOGE ödemeleri kabul edebileceklerinin sinyalini vermişti. Bu da şu demek. Bu kadar işlemi kaldırabilmek için Dogecoin’in ölçeklemesini iyileştirmesi gerekiyor.

Tabii bunları Dogecoin’in planlarında olan 2023 güncellemeleri sağlayabilir.

Her yıl 5 milyar yeni DOGE

Bu arada Valaitis, her bir blockta sabit sayıda 10.000 DOGE ödülü olduğunu söylüyor. Dakikada ise bir blok kazılıyor. Bu da yıllık 5 milyar yeni DOGE demek.

Bunun dışında dünya genelinde neredeyse 2.000 perakende noktası DOGE ödemeleri kabul ediyor. Bunlar arasında Dallas Mavericks, Twitch ve Tesla da var.

İlgili – Dogecoin balinaları yine harekete geçti: Paralar nereye gidiyor?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.