FTX çöküşünden en çok etkilenen ülkeler: Bakın Türkiye kaçıncı sırada

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FTX krizinin en çok kullanıcıyı etkilediği ülkeler ile ilgili yeni veriler paylaşıldı. Bu veriler, Türkiye’nin FTX krizinden ne kadar etkilendiğini gösteriyor. Raporun ayrıntılarına bakalım.


FTX çöküşünden en çok etkilenen ülkeler açıklandı: Bakın Türkiye kaçıncı sırada

Kripto para borsası FTX’in çökmesi çok sayıda kullanıcıyı etkiledi. Bu kriz en çok Güney Kore, Singapur ve Japonya’daki kullanıcıları vurdu. Bu borsadaki kullanıcıların yüzde 15,7’si bu üç ülkeden. Türkiye de en çok etkilenen ülkeler sıralamasında başlarda.

Coingecko, yeni bir FTX.com raporu paylaştı. Bu rapor, ülkelerin aylık kullanıcı sayısı ve toplam trafik verileri üzerinden hazırlandı. Rapor hazırlanırken, FTX’e hem masaüstü bilgisayar hem de mobil cihazlardan erişim verileri dikkate alındı. Ayrıca SimilarWeb’in Ocak ile Ekim 2022 tarihleri arasındaki verileri kullanıldı.

Buna göre FTX çöküşü en çok Güney Kore, Singapur ve Japonya’yı vurdu. Coingecko verilerine göre ilk sırada Güney Kore var. FTX’e aylık 297 bini aşan kullanıcı ulaşmış Güney Kore’den. Bu da bu ülkenin yüzde 6,1 paya sahip olduğunu gösteriyor.

İkinci sırada aylık ortalama 241 bin kullanıcı ile Singapur geliyor. Dünya genelinden FTX’e erişimin yüzde 5’i bu ülkenin payına düşüyor. Japonya’nın payı ise yüzde 4,6 oranında. Bu ülkeden FTX’e aylık ortalama erişim 223 bin kullanıcı olarak görünüyor.

İlgili – FTX krizinin Huobi’yi de vurduğu ortaya çıktı: İşte, zararın boyutu

Türkiye kaçıncı sırada ve FTX’i kaç Türk kullanıyordu?

FTX çöküşünden en çok etkilenen ülkeler: Bakın Türkiye kaçıncı sırada

FTX krizinin en çok etkilediği ülkeler ve aylık kullanıcı sayıları Kaynak: coingecko.com

Coingecko verilerine göre, FTX’i en çok kullanan ülkeler sıralamasında Rusya ve Almanya’dan sonra altıncı sırada Türkiye var. Türkiye’den FTX’i kullanan aylık ortalama kullanıcı sayısı 186 bin. Türkiye bu verilerle FTX çöküşünden en çok etkilenen altıncı ülke olarak dikkat çekiyor.

Bu veriler açısından FTX krizinin en çok vurduğu ülkeler arasında Türkiye de var. Hatta ilk 10’a giriyor.

Listenin devamında 7.-10. sıralarda sırasıyla Tayvan, Hindistan, Mısır ve Brezilya var. İlginçtir ki ABD bu sıralamada 18. sırada kalıyor.

FTX krizinden en az etkilenen 3 ülke ise Meksika, Suudi Arabistan ve Fas oldu.

İlgili – FTX TR’den “kripto ve Türk lirası çekimleri durduruldu” açıklaması

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
FTX çöküşünden en çok etkilenen ülkeler: Bakın Türkiye kaçıncı sırada
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.