FTX krizinin Huobi’yi de vurduğu ortaya çıktı: İşte, zararın boyutu

Solana'ya bir darbe de DeFi'den! Sadece bir ayda...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX krizinin şimdi de kripto para borsası Huobi bağlantısı ortaya çıktı. Resmi açıklama üzerinden zararın boyutu açıklandı. Paranın büyük bir kısmı ise müşterilere aitti.


FTX krizinin Huobi’yi de vurduğu ortaya çıktı: İşte, zararın boyutu

Kripto para borsası FTX’in çöküşü başka kripto şirketleri vurmaya ve piyasanın diğer oyuncularına zarar vermeye devam ediyor. FTX şimdi tek başına kaldı. Çünkü sahip olduğu borçların büyüklüğünden dolayı diğer şirketler de borsaya yardım edemiyor. Binance de ilk önce yardım etme niyetini açıklasa da daha sonra gücünün ötesinde bir durumla karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Bu çöküşten sonra FTX, ABD’de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Bu olay sonucu birçok kripto şirket, borç ve zarar bataklığına gömüldü. Bunlar arasında önde gelen kripto para borsalarından olan Huobi’nin bir alt kuruluşu olan Hbit Limited de var.

Hbit Limited, resmi bir duyuru üzerinden yaptığı açıklamada, FTX’e yatırdığı 18,1 milyon dolar değerinde varlığı çekemediğini bildirdi.

İlgili – Cardano (ADA) kurucusundan kripto para piyasasına yeni uyarı!

huobi token nedir

Yine bu duyuruya göre, FTX’te takılıp kalan söz konusu paranın 13,2 milyon dolarlık kısmı Hbit’in müşterilerine aitti. Hbit, müşterilerin talepleri üzerine söz konusu varlıkları FTX’e yatırmıştı. Geri kalan 4,9 milyon dolarlık varlık ise Hbit Limited’e ait.

Hbit Limited, tüm bunlara rağmen, çöken borsadan varlıkları kurtarabilmek için gerekli tüm adımları atacaklarını ve yasal süreçleri takip edeceklerini bildiriyor.


İlgili – İşte, FTX krizi sonucu Bitcoin fiyatının dip yapabileceği seviye

Hbit için kriz yönetmenliği uygulanacak

Hbit’in yaptığı açıklamaya göre, eğer kısa sürede çözüşmezse bu sorun şirketin performansını olumsuz etkileyebilir. Buna rağmen bu olayın Huobi Group’un diğer şirketlerini etkilemeyeceği de iddia ediliyor. Buna sebep olarak ise Hbit’in ayrı bir kuruluş olması gösteriliyor. Böylece Huobi Group’un diğer şirketleri kendi faaliyetlerine devam edecek.

FTX krizinin yayılması korkusundan dolayı kripto para sektöründeki birçok şirket satış baskısı yaşıyor. Böyle şirketlerden biri de kripto para borsası Crypto.Com. Borsanın yerel coini CRO yüzde 45 oranında düştü.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
FTX krizinin Huobi’yi de vurduğu ortaya çıktı: İşte, zararın boyutu
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.