FTX TR’den “kripto ve Türk lirası çekimleri durduruldu” açıklaması

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının gündemini oluşturan Binance’in kripto para borsası FTX’i satın alması ile ilgili Türk kripto para piyasasını ilgilendiren önemli bir gelişme yaşanıyor. FTX TR’den bu gelişme ile ilgili bir duyuru yapıldı.


FTX TR’den “kripto ve Türk lirası çekimleri askıya alındı” açıklaması

Önde gelen kripto para borsalarından FTX’in Türkiye kolu olan FTX TR, Linkedin sayfası üzerinden bir duyuru paylaştı. Bu duyuruda, yeni bir açıklamaya kadar borsa üzerinden tüm kripto ve Türk lirası çekimlerinin askıya alındığı bildirildi. Yine de bu süreçte FTX TR hala kripto alım ve satım işlemlerine izin vermeye devam edecek.

İlgili – Binance – FTX anlaşması kripto para sektörü için ne anlama geliyor?

FTX TR’nin Linkedin üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

“Değerli kullanıcılarımız,

Binance ile FTX ve FTX TR’nin alım sürecine ilişkin görüşmeler başlamıştır.

Süreç ile ilgili yeni gelişmeler olduğunda sizlerle şeffaf bir şekilde paylaşacağız.

FTX TR, alım satım işlemlerine izin veriyor ancak genel merkezin politikasına uygun olarak kripto varlık ve Türk lirası çekimini geçici olarak askıya almıştır.

Kanun ve yönetmeliklere uygun olarak, kullanıcılarımız tarafından bize emanet edilen Türk lirası bakiyeleri bankalarımızda bulunmaktadır.

Para çekme hizmetlerinin yeniden başlaması hakkında sizi tekrar bilgilendireceğiz.

İşbirliğiniz ve sabrınız için teşekkür ederiz.”

Binance FTX

FTX’in Türkiye kolu resmi olarak “FTX TURKEY TEKNOLOJİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ” adıyla faaliyet gösteriyor ve ana şirketi olan FTX Trading Limited’e bağlı çalışıyor. Bundan dolayı Binance’in bu kripto para borsasını satın alma süreci FTX TR’yi ve işlemlerini etkiliyor. Sonuç olarak FTX TR, satın alma ile ilgili süreç netlik kazanana kadar kripto işlemlerine izin vererek, kripto ve TRY çekimlerini aslıya alıyor.

Binance CEO’su CZ, FTX borsasının ödeme sıkıntıları çektiğini duyurmuştu. Yaşanan gelişmelerden sonra ise Binance’in FTX’i satın alma teklifi yaptığı ortaya çıktı. FTX ile Binance arasında atın alma anlaşması ile ilgili görüşmeler devam ediyor.

İlgili – Binance CEO’su CZ: “İşte FTX krizinden çıkarılacak iki büyük ders!”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
FTX TR’den “kripto ve Türk lirası çekimleri durduruldu” açıklaması
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.