1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance – FTX anlaşması kripto para sektörü için ne anlama geliyor?

Binance – FTX anlaşması kripto para sektörü için ne anlama geliyor?

Binance – FTX anlaşması kripto para sektörü için ne anlama geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir dizi spekülasyondan sonra kripto para borsası Binance’in FTX borsasını satın alma ile ilgili anlaşmaya vardığı bildirildi. Bu gelişme kripto para sektörü için ne anlama geliyor? Sektörün önemli isimlerinin bu olayı nasıl yorumladığına bakalım.


Binance’in FTX’i satın alması kripto para sektörü için ne anlama geliyor?

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, önde gelen kripto borsalardan biri olan FTX’i satın alma konusunda anlaşmaya vardı. Bu alımın ise FTX’in ödeme problemleri yaşadığı spekülasyonlarından sonra yaşanması dikkat çekiyor. Peki, bu gelişme kripto para sektörü için ne anlama geliyor? Sektörün önde gelen isimlerinin yorumlarına bakalım.

Kraken CEO’su Jesse Powell, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, bir sonraki adım olarak hükümetin işe karışabileceğini iddia ediyor. Şöyle diyor:

“Anlaşmanın önemli bir inceleme çekeceği kesin. Ortalıkta dolaşan birçok iddia var ve bu satın alma hükümeti işe karışmaya zorlayabilir.”

İlgili – Bitcoin fiyatı Haziran’ın dip seviyesi ve kritik 18,700 dolar desteğini kırdı: Güncel BTC teknik analizi

Binance FTX

Eski bir ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu üyesi ve Andreessen Horowitz’in danışman ortağı olan Brian Quintenz, bu duruma farklı bir açıdan yaklaşıyor ve şöyle diyor:

“Finansal sektörün üç kötüsü olan merkezileşme, kaldıraç (teminat) ve opaklık işleri patlatmanın yollarını bulmaya devam ediyor. Şimdiye kadar düzenleme tek çözümdü. DeFi yeni bir tane sunabilir.”

İlgili – Ethereum fiyatında 1,200 dolara ulaşan derin kırılma: Güncel ETH teknik analizi

Amber Group kurumsal satış direktörü Justin D’Anethan ise FTX yatırım kolu Alameda ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Yani Alameda cephesinde, bence daha ciddi endişeler var çünkü onlar çeşitli borç verenlerden ve muhtemelen de çok büyük miktarlarda borç alıyorlardı. Eğer bu patlarsa, bu borç verenlere ödeme yapılmayacak ve bu da kripto piyasa genelinde büyük bir etki yapacak. FTX ile ilgili olarak ise Binance veya CZ tarafından satın alınması bir tür çözüme işaret ediyor.”

Bitget yöneticisi Gracy Chen ise uzun vadede bu anlaşmanın sektörün çıkarlarına zarar verebileceğini iddia ediyor. Yine de anlaşmaya rağmen Binance’in FTX’i almada başarısız olabileceğini düşünüyor. Yani CZ’nin tam bir zafer kazanacağını düşünmüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: