1. Anasayfa
  2. Coin Haberleri
  3. Chainlink Haberleri
  4. Analist: Bu altcoin 3-4 haftaya yüzde 50 yukarıda olacak

Analist: Bu altcoin 3-4 haftaya yüzde 50 yukarıda olacak

Analist: Bu altcoin 3-4 haftaya yüzde 50 yukarıda olacak
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Chainlink, LINK fiyatı %50’lik bir düzeltme daha görerek üç ayın en yüksek seviyesinden düştü. LINK, güçlü balina birikimine rağmen kilit bir direnç seviyesinin üzerinde kapanamaması nedeniyle Aralık 2022’ye kadar yaklaşık 4 dolara düşebilir. Ayrınntılar haberimizde…

Popüler altcoin Chainlink’i güçlendiren nedir?

Chainlink, 8 Kasım’da Bitcoin ile birlikte fiyatı düştüğü için daha geniş kripto piyasası düşüş trendini taklit etmek için geri döndü. LINK, 8 dolara ulaşmak için gün içinde %10 kadar düştü. BTC ve ETH yaklaşık %6,5 ve %9 düştüler. Bu, LINK’in %14 artarak üç ayın en yüksek seviyesi olan 9.25$’a yükseldiği, BTC ve ETH’nin sırasıyla %1.5 ve %0.5 düştüğü 7 Kasım’da tanık olunan trendle çelişiyor. Genel olarak, bir haftalık zaman diliminde Chainlink, hem Bitcoin hem de Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi.

LINK’in fiyatı, Mayıs ayında 5,29$’da dibe vurduktan sonra yaklaşık %75 oranında toparlandı. Özellikle, Chainlink tokeninin toparlanma rallisi, balinalarının (en az 1.000 LINK tutan varlıklar) elindeki arzdaki kalıcı bir artışla aynı zamana denk geldi. Santiment verilerine göre, 1.000 LINK ile 1 milyon LINK arasında bakiyeye sahip adreslerin sahip olduğu Chainlink tedarik yüzdesi, Mayıs ayındaki %18,2’den Kasım ayında yaklaşık %23’e yükseldi. Bu, zengin yatırımcıların LINK fiyat toparlanmasının arkasındaki kilit oyuncular olabileceğini gösteriyor.

İlginç bir şekilde, LINK birikim eğilimi, “Chainlink Staking”in lansmanına giden günlerde yükseliyor. Chainlink Kurucu Ortağı Sergey Nazarov, SmartCon 2022’de uzun zamandır beklenen LINK staking ödül fonksiyonunun Aralık ayında yayına gireceğini duyurdu. Ek olarak, projenin resmi web sitesi, “uygun topluluk üyelerinin” Aralık ayında LINK’i kendi havuzuna dahil etmesine olanak sağlayacağını doğrulamaktadır.

 altcoin

LINK staking hizmeti, ilk yıllık yüzde getirisi %5 olarak ayarlanarak aynı ay içinde halka açılacaktır. Etkinlik, 2022’nin sonuna kadar Chainlink tokenlerine yönelik artan talep hakkında spekülasyonlar çekmeye başladı. Kripto hedge fonu Alameda Research’ün iflas söylentilerine yanıt olarak diğer coin’lerin ahenk içinde düştüğü göz önüne alındığında, Chainlink Staking işlevi etrafındaki coşku nedeniyle LINK kısa vadede fayda sağlamış görünüyor. Chainlink, çok değişken piyasalara rağmen yaklaşık 3 ayın en yüksek seviyesi olan 13 Ağustos’tan bu yana ilk kez 9,20 doların üzerine çıktı. Bu artış, 5 haftadaki en büyük aktif $LINK adresi miktarıyla desteklendi ve tüccarlar agresif bir şekilde özlem duyuyor.

%25 düzeltme ayarı hala oyunda. Teknik açıdan bakıldığında, LINK’in Mayıs ayından bu yana toparlanma rallisi yükselen bir üçgen aralığı içinde sınırlı kaldı.  Yükselen Üçgenler, devam kalıplarıdır, yani fiyatı genellikle bir konsolidasyon döneminden sonra önceki eğilimi yönünde gönderirler. LINK, yükselen üçgenini oluşturmadan önce aşağı doğru gidiyordu. Kıdemli yatırımcı Thomas Bulkowski’nin yükselen üçgen gözlemlerine göre, tokenin düşüş trendini sürdürme ve kâr hedefine ulaşma olasılığı %44 seviyesinde bulunuyor. Kâr hedefi, aşağıda gösterildiği gibi kırılma noktasına maksimum üçgen yüksekliği eklendikten sonra ölçülür.

altcoin

Bu, LINK’i bugünün fiyatından yaklaşık %50 düşüşle Aralık 2022’ye kadar yaklaşık 4,15$’a çıkarıyor. Tersine, bağımsız piyasa analisti Pentoshi, tokenin fiyatının Mayıs 2021’de rekor seviyeye gönderilmesinde etkili olan desteğin üzerinde seyrettiği göz önüne alındığında, LINK’in aynı dönemde 12 dolara ulaşmasını bekliyor. Pentoshi, “İnsanlar şu anda bu konuda sessiz olsa da 3-4 hafta sonra durumun böyle olacağını düşünmüyorum” dedi.

Kaynak

Etiketler: