1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. 2018’in Bitcoin kâhininden Ethereum için korkutan uyarı!

2018’in Bitcoin kâhininden Ethereum için korkutan uyarı!

2018’in Bitcoin kâhininden Ethereum için korkutan uyarı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in 2018 yılındaki çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden bir kripto analisti, Ethereum için kritik bir uyarıda bulundu.

Analist Ethereum için uyarıda bulundu!

Bitcoin’in 2018 yılındaki dip noktasını doğru bir şekilde tahmin eden bir kripto analisti, Ethereum (ETH) sahiplerine kritik bir uyarıda bulundu. En büyük akıllı sözleşme platformunun tokeninin önemli bir düzeltme için hazırlandığını söyledi.

 

2018’in Bitcoin kâhininden Ethereum için korkutan uyarı!

 İlginizi çekebilir:

Sosyal medyada Smart Contracter olarak tanınan analist, Twitter’da takipçilere Ethereum’un kısa zaman diliminde beş dalgalı bir yükselişi tamamladığını ve şimdi en yüksek seviyesinden en az %15’lik bir geri çekilmeye hazır olduğunu söyledi.

“Burada zirveden dibe doğru yaklaşık %15-20 arasında geri çekilme olacağını düşünüyorum.”

 

 

Bu arada Smart Contracter, Elliott Wave teorisini kullanan en popüler analistlerden biri olarak biliniyor. Dalgalar halinde tezahür etme eğilimi gösteren sürü psikolojisini takip ederek, gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden bu gelişmiş teknik analiz yaklaşımına göre, varlıklar genellikle beş dalgalı bir ralliden sonra düzeltme yapar.

Analistin grafiğine bakıldığında ise; Ethereum için, 1.900 dolarlık hedefe sıçramadan önce 1.400 doların altına düşüş görülüyor.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Ethereum CoinMarketCap verilerine göre, gün içinde %3,35 düşüşle 1.470$’dan işlem görüyor.

Kripto stratejisti ayrıca, Bitcoin dışındaki bir dizi büyük kripto varlıktan oluşan sepetin fiyatını gösteren FTX’in Altcoin Endeksi Perpetual Vadeli İşlemler grafiğine de bakıyor.

 

 

Smart Contracter’a göre, bu endeks de beş dalgalı bir yükselişi tamamladı ve şimdi bir düzeltme için hazırlanıyor. Ki bu da büyük sermayeli altcoinlerin muhtemelen daha düşük seviyelere yöneldiğini gösteriyor.

“Endeks için bu düşen takozdan %37’lik güzel bir ralli, ancak şimdiden günlük grafikte yukarı yönlü beş dalga var. Dolayısıyla buradan iyi bir geri çekilme bekliyorum. Hâlâ pozisyonda olsaydım ve iyi bir geri çekilmeyi bekleseydim, buradan çıkardım.”

Kripto stratejisti ayrıca, haftalık kapanışından sonra düşüş eğiliminde olduğunu söylediği Ethereum rakibi Solana (SOL) hakkında da yorum yaptı.

 

 

“İşte bu yüzden haftalık kapanışı bekliyordum. Hepsi 24 saat içinde oldu, haftalık SOLBTC harika görünürken, tam bir çöplüğe dönüştü.

Yazımız yayına hazırlanırken, SOL, %16’nın üzerinde düşüşle 27.19$’dan işlem görüyor.

İlginizi çekebilir: