Uzman ekonomiste göre Ripple’ın yükselmesi için 2 önemli sebep

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP'de %20'lik yükseliş sinyalleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım bankası Goldman Sachs’ın eski bir yöneticisi ve uzman ekonomist, kripto para Ripple (XRP) ile ilgili boğa yorumlar paylaştı. Ona göre XRP’in yükselme ihtimali çok yüksek. Bunun için 2 önemli sebebi açıklıyor.


Uzman ekonomiste göre Ripple’ın yükselmesi için 2 önemli sebep

Makro ekonomi uzmanı ve eski bir Goldman Sachs yetkilisi olan Raoul Pal, kripto para Ripple (XRP) ile ilgili boğa görüşler paylaşıyor.

Pal, yeni bir soru cevap videosu üzerinden, XRP ile ilgili değerlendirme yaptı. Ona göre Ripple coin zaten bir kullanım alanına sahip ve para transferlerinde kullanılıyor.

Pal’a göre XRP fiyatının önünde çok önemli bir olay var. Uzmana göre eğer Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yaklaşık iki yıldır devam eden davayı kazanırsa, bu XRP fiyatına pozitif yansıyacak. San Francisco merkezli ödemeler şirketi Ripple, bu davadan dolayı baskı altında.

İlgili – Yeni dalgalanma ile Ethereum fiyatının geldiği kritik seviye: Güncel ETH teknik analizi

Bitcoin boğa koşusu ne zaman ve nasıl başlayacak? - Goldman Sachs yöneticisi açıkladı

Peki, Ripple bu davayı kaybederse XRP fiyatı ne olur? Uzman Pal’a göre bu durumda XRP’de düşüş olma ihtimali çok düşük. Şöyle konuşuyor:

“Bunu defalarca söyledim. XRP gerçek kullanım alanına sahip. Bir protokol olarak kullanılıyor. Bence davayı kazanırlarsa yükselme ihtimaller yüksek. Ancak eğer tersi olursa düşme ihtimali çok daha az. Tabii bir miktar spekülasyon durumu her zaman mevcut.


Ancak en önemlisi kullanılan bir proje. Ripple chain para transferleri için kullanılıyor. Bundan dolayı bir sorun görmüyorum. Zaten bir miktar XRP yatırımım da var.”

Uzman ekonomiste göre, Ripple ağının kullanıcı sayısı artıkça değer olarak da yükselecek.

İlgili – Vitalik Buterin’in kripto borsa fikrine Binance ve Coinbase CEO’sundan tam destek 

SEC, Aralık 2020’de açtığı davada, Ripple Labs’in yasa dışı menkul kıymet satışı yaptığını iddia ediyor. Bundan dolayı Ripple ve üst düzey yöneticilerine dava açmıştı.

Makro ekonomi alanında uzman olan Raoul Pal’a göre, SEC’in davasından sonra bireysel yatırımcıların bu coine ilgili olumsuz etkilendi. Ona göre şimdi bu yatırımcılar SEC-Ripple davasının sonucunu bekliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Uzman ekonomiste göre Ripple’ın yükselmesi için 2 önemli sebep
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.