Bitcoin balinalarından nihayet beklenen atak geldi!

Ethereum için şok tahmin:
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin balinalarının, bu ayın başlarında yaşanan FTX çöküşünün ardından büyük miktarlarda satış yaptıktan sonra, nihayet atağa geçti.

Bitcoin balinaları FTX’den bu yana ilk kez akümülasyona başladı

Popüler bir kripto analiz firması, Bitcoin balinalarının, bu ayın başlarında yaşanan FTX çöküşünün ardından büyük miktarlarda satış yaptıktan sonra, yeniden akümülasyona başladığını tespit etti.

 

Bitcoin balinalarından nihayet beklenen atak geldi!

 

Santiment’e göre, balinalar 13 aydır varlıklarını elden çıkarıyor. Ve hatta 100 ila 10.000 arasında BTC tutan adresler, kasım ayının ilk üç haftasında arzlarının %1,36’sını sattı.

“Bitcoin balinaları fiyatlar düşerken, biriktirdikleri varlıkları 13 ayda elden çıkardı. 

Ancak kasım ayının ilk üç haftasında FTX haberlerinin çıkmasıyla, balinalar büyük oranda satış yaptıktan sonra, son beş gün içinde 47.888 BTC biriktirdi.”

 


İlginizi çekebilir:

 

 

(BTC, yazımızı yayına hazırlarken 17.066 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto varlık, son 24 saatte ve geçen haftadan bu yana %3,67’den fazla artış kaydetti.)

Santiment ayrıca kripto piyasalarının son yedi gün içinde Bitcoin’den daha çok, altcoinlerin tercih edildiğini belirtiyor.

“Piyasalarda geçen haftadan bu yana çoğunlukla altcoinler tercih ediliyor. Ve çoğu, yeniden çift haneli pozitif getiri elde ediyor. Bu, traderları trend dönüşü için heyecanlandırmaya yetti. Yatırımcı duyarlılığındaki coşku, son üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı.”

Santiment ayrıca Dogecoin fiyatındaki artışların da genellikle “topluluk coşkusunun güvenilir bir yansıması” olduğunu savunuyor.

 

 

“Altcoinlerde hype zirve yaptığında, DOGE genellikle en önde koşar. Bu grafikte de görüldüğü gibi, meme coindeki büyük artışlar, yaklaşmakta olan Bitcoin düşüşlerinin habercisi olabilir.”

CoinMarketCap verilerine göre DOGE, yazımızı yayına hazırladığımız sırada, 0,104 dolardan işlem görüyor. Piyasa kapitülasyonunda sekizinci sırada yer alan kripto para, son 24 saatte %3’ten fazla ve geçen haftadan bu yana ise, %29’dan fazla değer kazandı.

İlginizi çekebilir:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin balinalarından nihayet beklenen atak geldi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.