Loading...
btc
BTC
-0.93%
Bitcoin
66.900,13 USDT
eth
ETH
2.3%
Ethereum
3.518,65 USDT
bch
BCH
-0.89%
Bitcoin Cash
382,40 USDT
xrp
XRP
-1.02%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.43%
Litecoin
71,56 USDT
bnb
BNB
-0.29%
Binance Coin
585,56 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
177,38 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
30,65 USDT
ada
ADA
-0.31%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
0.33%
Poladot
6,12 USDT
doge
DOGE
-1.19%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. ECB başkanından BTC açıklaması: Yasak gelebilir

ECB başkanından BTC açıklaması: Yasak gelebilir

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ECB direktörü Bitcoin yasağı çağrısında bulundu. BTC’nin ödemeler veya yatırımlar için uygun olmadığını söyledi. Avrupa Merkez Bankası başkanı, Bitcoin’in yasallaştırılmaması gerektiğini belirtti. Bankanın genel müdürü Ulrich Bindseil, kripto para birimlerinin düzenlenmesinin yasallaştırmaya eşdeğer olmadığını belirtiyor.

Avrupa Merkez Bankası yöneticisi BTC için yasak istedi

Merkez bankasından gelen blog yazısı, FTX borsasının 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunmasının ardından geldi. Avrupa Merkez Bankası (ECB), Bitcoin (BTC) ve kripto para ekosistemi hakkındaki duruşunu 30 Kasım’da bir blog gönderisinde detaylandırdı. Bu gelişme, dünyanın en büyük borsalarından biri olan FTX’in iflas etmesi ve iflas başvurusunda bulunmasının ardından geldi. Borsanın çöküşünün bir sonucu olarak, birçok alacaklının platformda sıkışmış milyonları var ve bir karar bekliyorlar.

Kripto para ekosisteminin tarihindekideki bu karanlık olay, birçok eleştirmenin “Sana söylemiştim” demesini sağladı. Ancak Binance borsasının kurucusu Changpeng Zhao gibi kripto para meraklıları iyimserliğini koruyor ve kripto ekosistemine yardımcı olmak için bir araya gelerek milyarlarca dolar ayırıyor.

BTC

Avrupa Merkez Bankası, Bitcoin’in geleneksel finansa uzun vadeli zararı konusunda uyardı. ECB Genel Müdürü Ulrich Bindseil ve danışman Jürgen Schaff, kripto para birimlerinin olumsuz etkilerini ve düzenleyicilerin nasıl bir sorumlulukla karşı karşıya bulunduklarını özetledi.

Bindseil ve meslektaşlarının eleştirileri arasında sistemin yüksek enerji tüketimi, atık ürünleri ve BTC’nin bir ödeme sistemi veya yatırım şekli olarak uygunluğu yer alıyor. Blog ayrıca, ne etkili bir ödeme sistemi ne de bir yatırım olmadığı için BTC’nin “düzenleme açısından ele alınmaması ve bu nedenle meşrulaştırılmaması gerektiğini” ekliyor. Açıklamaya göre: “Finans sektörü, elde edebilecekleri kısa vadeli karlara rağmen Bitcoin yatırımlarını teşvik etmenin uzun vadeli zararlarına karşı dikkatli olmalıdır.”

BTC

Ek olarak ikili, Avrupa ve ABD’nin düzenleme açısından kripto alanına yaklaşımı arasındaki keskin farkı daha da vurgulu olarak özetliyor. AB kapsamlı bir düzenleyici paket üzerinde anlaşmaya varırken, Kongre ve ABD’deki federal yetkililer henüz tutarlı kurallar üzerinde anlaşamadılar. Bindseil ve Schaff, dijital varlıkların mevcut düzenlemesinin “kısmen yanlış anlamalar tarafından şekillendirildiğini ” ve yasaların inovasyonu” engellememesi gerektiği inancını ekliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.